سرمایه گذاری

 سه دلیل که چرا این رکود بازار می تواند باعث ایجاد فرصت های جدید برای سرمایه گذاران شود

سه دلیل که چرا این رکود بازار می تواند باعث ایجاد فرصت های جدید برای سرمایه گذاران شود

 

با وجود این که بازار در حال تجربه روز های تیره و پر رکودی میباشد،  این خبر می تواند نقطه امیدی برای سرمایه گذاران جدید باشد که به دنبال نقاط ورود آسان و معاملات خوب هستند.

با نگاهی به تاریخ در میبابیم که در پاییز 2008، با تزلزل اقتصاد ایالات متحده، در حالی که دیگران در تلاش برای خروج بودند، وارن بافت اقدام به خرید کرد و  زمانی که بازار دوباره رونق گرفت، حدود 10 میلیارد دلار سود به دست آورد.

در حال حاضر، برای سرمایه گذاران جدید تصمیم عاقلانه این میباشد که از نمونه معاملاتی وارن بافت پیروی کنند، اگر در مقیاس کوچکتر باشند. اگرچه امروزه هیجانات بازار زیاد بوده و رویدادهایی مانند سقوط FTX معامله گران را از ریسک کردن دور میکند، اما می تواند زمان مناسبی برای  شروع سرمایه گذاران جدید باشد .

سرمایه گذاران با تجربه و خطرپذیر که دو دهه از نوسانات بازار را پشت سر گذاشته اند، می دانند که این بازار نزولی می تواند فرصتی برای سرمایه گذاران جدید با درآمد قابل تصرفی باشد که مایل به سرمایه گذاری بلندمدت هستند.

اما نکته مثبت این است که سرمایه‌گذاران جدید اکنون که قیمت ها به سطوح پایینی بازگشته است، می‌توانند معامله‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشند. در واقع، سرمایه گذاران در حال حاضر سهام هایی با افت قیمت بالا را انتخاب می کنند که در سال های آتی آماده بازگشت هستند.

برخلاف ژانویه گذشته، زمانی که بازار رو به رشد قوانین مالی را به چالش کشید، امسال ارزش‌گذاری‌ها با اصول تجاری مانند جریان نقدی و نسبت‌های قیمت به درآمد مطابقت پیدا کرده است. به عبارت دیگر، قوانین کسب و کار دوباره اعمال می شود و تجزیه و تحلیل بازار و شرکت هارا آسان تر می کند.

در نهایت، خرید در قیمت پایین بازار این احتمال را افزایش می‌دهد که سرمایه‌گذاران جدید بتوانند تجربیات مثبتی را با بازگشت اقتصاد داشته باشند.

 

3 نکته برای کسانی که اولین بار است سرمایه گذاری میکنند

چگونه می توانید بهترین سرمایه گذاری را در این بازار نزولی داشته باشید؟ هیچ فرمول مخفی وجود ندارد. هم در بازار رمزارز ها و هم در بازارهای سنتی، قوانینی که نسل‌های حرفه‌ای باتجربه را هدایت کرده است، به بهترین  شکل به سرمایه‌گذاران جدید کمک می‌کند.

اجتناب از ذهنیت سریع پولدار شدن

سرمایه گذاری مشابه ورزش ماراتن است. این امر به‌ویژه در فضای در حال تکامل رمزنگاری که می‌تواند در بهترین زمان‌ها نوسان بسیاری داشته باشد، صادق است. تقریباً همیشه زمان حضور در بازار مهم است زیرا در درازمدت، بازارها تمایل به رشد دارند.

تحلیل اخیر Putnam Investments در مورد ماندن در بازار مثال جالبی میزند؛ یک سرمایه گذاری 10000 دلاری در پایان سال 2006، 15 سال بعد به ارزش 45682 دلار خواهد بود. سرمایه‌گذاری که در همان دوره بازی می‌کرد و تنها 10 روز برتر را از دست می‌داد، 24753 دلار درآمد را از دست می‌داد.

 

ذهن خود را برای بازار آماده کنید

شروع و اجرای یک سرمایه گذاری برای بلندمدت مستلزم انضباط ذهنی استبه خصوص زمانی که دارایی ها در نوسان هستند، چیزی که در بازارهای رمزنگاری رایج است. به همین دلیل مهم است که فقط پولی را سرمایه گذاری کنید که برای چندین سال به آن نیاز ندارید – و نه چک اجاره ماه آینده. این امنیت به این خاطر است که هر زمان قیمت ها پایین می‌آیند، وسوسه نمی‌شوید که با دلهره بفروشید.

همانطور که سرمایه گذار افسانه ای جک بوگل می گوید، نوسان با ریسک یکسان نیست. با این وجود، همه ما درد و اضطراب ناشی از ضررهای احتمالی را شدیدتر از شادی موفقیت های بازار احساس می کنیم. راه حل نهایی این است که یک برنامه داشته باشید و به آن پایبند باشید و یاد بگیرید که احساسات خود را از تصمیمات سرمایه گذاری جدا کنید و منطقی عمل کنید.

 

عملکرد خود را در بازار های مالی با احتیاط انجام دهید

برای سرمایه گذاران عادی، نکته کلیدی این است که سطح دانش خود را بدانند و بر اساس آن سرمایه گذاری کنند. صندوق‌های قابل معامله در بورس یک گزینه بالقوه عالی برای سرمایه‌گذاران جدید هستند که زمانی برای تحقیقات اولیه ندارند. سرمایه گذارانی که برای اولین بار در شرکت های رمزنگاری یا بلاک چین اقدام می کنند باید ابتدا آموزش های لازم را در مورد برخی از تمایزات مهم از سرمایه گذاری های سنتی تر، از جمله مقررات و برگشت ناپذیری پشت سر بگذارند.

با وجود این که بازار در حال تجربه کردن روزهای تیره ای میباشد، اما این می تواند خبر خوبی برای سرمایه گذاران جدید باشد که به دنبال یک نقطه ورود آسان و معاملات خوب هستند.

به شرطی که پولی را که در کوتاه مدت به آن نیاز ندارند سرمایه گذاری کنند، رویکرد “آهسته پولدار شدن” را برای سرمایه گذاری در پیش بگیرند و احتمالا متوجه شوند که سال 2023 می تواند فرصت خوبی برای ورود به بازار باشد.

 

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا