اخبار آلت کوین هااخبار قانون‌گذاری

جریمه ۱۸ میلیون دلاری تتر و توقف فعالیت‌های تجاری این شرکت در نیویورک

تتر حساب فعالان صنعت ارزهای دیجیتال را غیرفعال کرد


تتر، ناشر استیبل کوین، به ادعاهایی مبنی بر غیرفعال کردن حساب‌های شرکت‌های بزرگ کریپتو، از جمله MoonPay، پاسخ داده و با پرداخت جریمه ۱۸ میلیون دلاری موافقت کرده است.

تتر، شرکت پشتیبان استیبل کوین تتر، نگرانی‌های مربوط به تصمیمات عملیاتی خود را برطرف کرده است.

بر اساس اسناد منتشر شده توسط دادستان کل نیویورک (NYAG)، گزارش شده است که تتر ۲۹ حساب متعلق به افراد برجسته صنعت ارزهای دیجیتالی را در سال ۲۰۲۱ غیرفعال کرده است. به نظر می‌رسد که اکثر افراد در این لیست به دلایل مختلف درخواست بسته شدن حساب‌های خود را داده‌اند.

تتر در پاسخ به مشخص نشدن دلایل غیرفعال شدن حساب‌ها گفت که تمایلی به اظهار نظر در این باره ندارد. با این حال، این شرکت تصریح کرد که همه افراد طبق سیاست‌های انطباق در Tether تحت بررسی‌های دقیق انطباق و همچنین نظارت مداوم قرار گرفته‌اند.

از جمله حساب‌های غیرفعال شده MoonPay، BlockFi، CMS Holdings و Galois Capital بودند.

اگرچه تحقیقات دادستان کل نیویورک در اوایل فوریه ۲۰۲۱ به پایان رسید، اما مشخص شد که داستان مربوط به چند پرونده در این تحقیقات تا حدود ژوئن همان سال ادامه داشت. 

دادستان کل نیویورک این اسناد را هنگام تحقیق در مورد تتر و شرکت Bitfinex به دلیل اختلاس ۸۵۰ میلیون دلاری جمع‌آوری کرد. در این مدت، iFinex–شرکت مادر هر دو نهاد–برای اسناد مالی مهم قبل از انقضای تاریخ قبلی درخواست تمدید ۳۰ روزه  کرد.

در نهایت، طرف‌های درگیر به توافق رسیدند که طی آن تتر با پرداخت جریمه ۱۸/۵ میلیون دلاری و توقف فعالیت‌های تجاری در نیویورک موافقت کرد. متعاقباً، رسانه‌ها و کوین‌بیس از دادستان کل نیویورک درخواست کردند تا گزارش سه ماهه اولیه تتر را تحت قانون آزادی اطلاعات به صورت عمومی افشا کند. با این حال، تتر با استناد به نیاز به محافظت از اطلاعات محرمانه مشتریان خود در برابر سوءاستفاده احتمالی توسط عوامل مخرب، با این درخواست مخالفت کرد.

علیرغم مخالفت تتر، دادستان کل نیویورک به رسانه‌ها اجازه دسترسی به اسناد را داد و غیرفعال شدن حساب‌های شرکت‌های متعدد را آشکار کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا