اخبار بیت کوین

کاهش قابل توجه پاداش‌های Runes برای ماینرهای بیتکوین

ماینرهای بیتکوین کاهش قابل توجهی در پاداش‌های Runes تجربه می‌کنند.

 

تعداد Runes جدید بیتکوین در شش روز گذشته به زیر ۲۵۰ رسید. ۱۵۷ Runes استخراج‌شده در ۱۳ می، نشان‌دهنده کاهش ۹۹ درصدی نسبت به اواخر آوریل است. طبق داشبورد Dune Analytics ایجاد شده توسط RUNES، این کاهش بعد از پشت سر گذاشتن یک دوره موفقیت‌آمیز پس از راه‌اندازی رخ داده است. به‌طور میانگین، ۱۴۷۰۰ Runes جدید، روزانه بین ۲۶ تا ۳۰ آوریل استخراج می‌شود که شامل رکورد ۲۳۰۶۱ در ۲۶ آوریل می‌شود.

در Runes چه می‌گذرد؟

Runes که در چهارمین بلوک هاوینگ بیتکوین در ۲۰ آوریل راه‌اندازی شد، به‌عنوان یک توکن استاندارد جدید مورد توجه قرار گرفت. این پروتکل به علاقه‌مندان میم کوین‌ها و NFT اجازه می‌دهد تا آثار هنری، تصاویر، صداها و ویدیوهای مورد علاقه خود را در شبکه بیتکوین انتقال دهند و مبادله کنند.

از زمان راه‌اندازی Runes در ۲۰ آوریل، به ماینرهای بیتکوین در مجموع ۴/۵ میلیون دلار کارمزد تراکنش پرداخت شده است که به‌طور متوسط حدود ۱۸۹ هزار دلار در روز است. تاکنون بیش از ۹۱۲۰۰ Runes از بیتکوین استخراج شده است.

اظهارات قابل توجه در مورد Runes

علیرغم کاهش تعداد Runes استخراج شده، عمدتاً در بازارهایی مانند Magic Eden، OKX، Ordinals Wallet و UniSat، تراکنش‌های Runes همچنان بر اکثر تراکنش‌های ماه می غالب هستند. بر اساس تحقیقات بایننس، Runes توسط مخترع اوردینالز، کیسی رودارمور، با هدف استفاده کارآمدتر از فضای بلوک نسبت به رقیب اصلی خود، BRC-20، راه‌اندازی شد.

برخلاف BRC-20، Runes با خروجی‌های خرج نشده تراکنش بیتکوین (UTXO) سازگار است، جایی که UTXOها می‌توانند NFTهای دلخواه مانند Runes را نگه دارند. با این حال، در مصاحبه اخیر، رودارمور تأکید کرد که Runes آینده امور مالی نیست، بلکه برای سرگرم شدن با بیتکوین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا