اخبار بیت کوین

ماینر جدید بیتکوین شرکت Microbt با رتبه کارایی 1X

شرکت سازنده دستگاه‌های ای‌سیک (ASIC) ماینر جدید بیتکوین می‌سازد!

 

شرکت Microbt در ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۳ اعلام کرد که طی یک برنامه‌ریزی قصد دارد یک ماینر جدید بیتکوین با رتبه بازده 1X ژول در هر تراهرش (J/T) بسازد. این شرکت، سازنده دستگاه‌های ای‌سیک (ASIC) به ویژه دستگاه مخصوص به برنامه بیت کوین است.

این اعلامیه از طرف Microbt دقیقا پس از انتشار خبر اخیر از شرکت کنان (Canaan) است. شرکت کنان نیز قصد دارد که دستگاه ای‌سیک A1466I را با رتبه بازدهی 1X J/T یا تقریباً 19.5 ژول در تراهش بسازد.

در همین حین بیتمین (Bitmain) در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی یک سری جدید در اواخر این هفته است. پیش‌بینی می‌شود که با این بنچ‌مارک (معیار کارایی) تطابق دارد.

Microbt و معرفی ساخت سری جدید ریگ ماینینگ

کمی قبل‌تر Bitmain در یک برنامه دقیق اعلام کرد که سری جدید S21 Antmine را روانه بازار می‌کند و پس از آن Canaan نیز دو ریگ ماینینگ جدید Avalon و Microbt را معرفی کرد. در این میان یک رقیب اصلی پا به عرصه گذاشت و با معرفی ماینرهای بیت کوین سری جدید M60 سر و صدای زیادی به پا کرد.

این در حالیست که Microbt در حال حاضر یک ریگ ماینینگ (M53S++) با قابلیت ارائه 320 تراهش در ثانیه را معرفی می‌کند و رتبه بازدهی این ریگ ماینینگ تقریباً ۲۲ ژول در در هر تراهش است. Luxor و تیمش گزارش دادند که Microbt این مدل را به هش ریت فوق العاده بیش از ۳۶۰ تراهش در ثانیه اورلاک کرده است.

با این حال، در اطلاعیه روز سه‌شنبه Microbt، جزئیات خاصی در مورد خروجی هش سری جدید M60 ارائه نشد. در این بیانیه اعلام شد که سری جدید M60 در تاریخ ۲۴ اکتبر ۲۰۲۳ در رویداد Blockchain Life 2023، در شهر دبی رونمایی خواهد شد.

تنها جزئیات این است که سری M60 دکلی با درجه کارایی 1X J/T دارد. علاوه بر این، Microbt در این اعلامیه در تاریخ ۵ سپتامبر اعلام کرد که فروش پاییزی برای سری جدید ریگ ماینینگ‌ها تا ۲۸ سپتامبر ادامه دارد. در اواخر این هفته، تاریخ ۲۲ تا ۲۳ سپتامبر، بیت‌مین قرار است که لاین Antminer S21 خود را در اجلاس جهانی دیجیتال ماینینگ (WDMS) راه اندازی کند.  S2۱ دارای یک ماینر با رتبه بازده اینقدر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا