خبر فوری

تتر ۵/۲ میلیون دلار USDT دارایی کلاهبرداران مشکوک مسدود کرد

ناشر استیبل کوین تتر حدود ۵/۲ میلیون دلار USDT را روی آدرس‌هایی که گمان می‌رود توسط کلاهبرداران فیشینگ اداره می‌شوند، مسدود کرد.

 

پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین SlowMist گزارش داد که ۱۲ آدرس اتریوم دارای تتر غیرفعال (USDT) در پروسه مسدود شدن دخیل بوده‌اند. هر کیف پول دارای برچسب «آدرس ممنوعه USDT» بود. یک محقق امنیتی در پلتفرم SlowMist گفت که به نظر می‌رسید این وجوه با یک باند جنایی آنچین مرتبط باشد.

کلاهبرداری به روش فیشینگ در حوزه کریپتو شایع است و عوامل مخرب در فضای کریپتو از پلتفرم‌های واقعی یا برنامه‌های کاربردی تقلید می‌کنند تا کلیدهای خصوصی را به سرقت ببرند و کیف پول‌ها را به خطر بیاندازند.

کلاهبرداران به حملات خود ادامه می‌دهند، اما کارشناسان امنیتی خاطرنشان کردند که کاربران و پلتفرم‌ها سپر دفاعی قوی در برابر این کلاهبرداری‌ها ایجاد کرده‌اند. طبق گزارش CertiK، ماه گذشته کمترین میزان از دست دادن کلاهبرداری و هک فیشینگ از سال ۲۰۲۱ بوده است. طبق گزارش‌ها، عوامل مخرب در بازار ارزهای دیجیتالی تنها در ماه آوریل توانستند ۲۵/۷ دلار سرقت کنند.

ساختار متمرکز تتر برای مقابله با فعالیت‌های مجرمانه

معمولاً مسدود شدن سرمایه رمزارزی سرقت شده دشوار است چرا که نهادهای غیرمتمرکز ممکن است یک مدل مقاوم در برابر سانسور اتخاذ کنند. در مواردی مانند این، ساختار متمرکز تتر ممکن است به جلوگیری از فعالیت‌های مجرمانه کمک کند.

این اولین باری نیست که صادرکننده استیبل کوین وارد عمل می‌شود. در ماه مارس، تتر چهار آدرس را که بیش از ۲۰ میلیون دلار USDT دارند، به عنوان بخشی از فرآیند ممنوعیت استفاده مجرمانه از استیبل کوین خود در لیست سیاه قرار داد.

به دنبال ادعاهای سازمان ملل مبنی بر سهل انگاری اپراتور USDT، این شرکت وعده داد که عملیات خود را در برابر فعالیت‌های غیرقانونی تقویت کند. تتر همچنین در نامه‌ای به قانون‌گذاران ایالات متحده، هدف خود را برای گسترش تمرکز بر تراکنش‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال که از کانال استیبل کوین انجام می‌شود، تأیید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا