اخبار اتریوماخبار بیت کوین

کاهش هزینه تراکنش‌ها در شبکه اتریوم

شبکه‌های بیتکوین و اتریوم اخیراً شاهد کاهش قابل توجهی در هزینه‌های تراکنش بوده‌اند.

 

شبکه‌های بیتکوین و اتریوم اخیراً شاهد کاهش قابل توجهی در هزینه‌های تراکنش بوده‌اند. از پنجم مارس ۲۰۲۴، طی ۶۸ روز گذشته، کارمزد شبکه اتریوم به ازای هر تراکنش از ۳۰/۳۳ دلار به ۱/۹۱ دلار کاهش یافته است که نشان‌دهنده کاهش ۹۳/۷ درصدی است. طبق گزارش Bit Info Charts، در این هفته انجام تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین اتریوم بسیار ارزان‌تر شده است.

کارمزد تراکنش‌های اتریوم کاهش می‌یابد

اکوسیستم اتریوم در حال حاضر به‌طور متوسط هزینه‌ای معادل ۰/۰۰۰۶۵ یا ۱/۹۱ دلار برای هر تراکنش دارد. علاوه بر این، طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط سرویس ردیاب گس فی Etherscan، یک انتقال پایه اتریوم در حال حاضر بین ۴ تا ۷ gwei یا ۰/۱۸ تا ۰/۳۷ دلار برای هر انتقال هزینه دارد.

میانگین هزینه معامله اتریوم
میانگین هزینه معامله اتریوم – منبع: Newslinker.co

 

در اکوسیستم اتریوم چه می گذرد؟

بر اساس ارقام Ultrason money، اتریوم در حال حاضر نرخ تورم سالانه ۰/۸۹۵٪ را تجربه می‌کند. با این حال، اگر اتریوم از پروتکل PoW به PoS منتقل نمی‌شد، نرخ انتشار سالانه PoW، حدود ۳/۹۲۳ درصد بود. علاوه بر این، ۱۰۱۰ روز از آپدیت فورک لندن در ۵ آگوست ۲۰۲۱ می‌گذرد.

نمودار حرکت اتریوم بعد 1010 روز ارتقاء
نمودار حرکت اتریوم بعد 1010 روز ارتقاء – منبع: Newslinker.co

London upgrade در وهله اول (EIP)-1559 را معرفی کرد. این تغییر ساختار، کارمزد تراکنش را از مدل حراج قیمت اولیه به کارمزد پایه باثبات‌تری تبدیل کرد که سوزانده و برای همیشه از گردش خارج می‌شود. از زمان اجرای این طرح، ۴/۲۹ میلیون اتریوم به ارزش ۱۲/۵۱ میلیارد دلار تا به امروز سوزانده شده است. در حالی که اتریوم از مرحله تورمی عبور می‌کند، کارمزدهای پایین تراکنش برای کاربران سودمند است اما چالش‌های مالی را برای اعتبارسنجی‌ها ایجاد می‌کند.

در مقایسه، بیتکوین از آخرین رویداد هاوینگ به دلیل کاهش قیمت هش، خروجی ۱۰۰ اگزهاش در ثانیه (EH/s) داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا