اخبار تکنولوژی

موتور جستجوی جدید گوگل: Astra با هوش مصنوعی

در میانه کاهش هیجان پیرامون پروژه‌های AI در کریپتو، گوگل موتور جستجوی جدید خود را به نام Astra با پشتوانه هوش مصنوعی معرفی کرد.

 

در میانه کاهش هیجان پیرامون پروژه‌های AI در کریپتو، گوگل موتور جستجوی جدید خود را به نام Astra با پشتوانه هوش مصنوعی معرفی کرد.

داده‌های اخیر از کاهش هیجان پیرامون پروژه‌های AI در کریپتو خبر می‌دهند. این وضعیت باعث ایجاد نگرانی و عدم اطمینان در بین سرمایه‌گذاران این بخش می‌شود. به خصوص، در حالی که سرمایه‌گذاران اکنون انتظار رونق بعدی در بازار مشابه بیتکوین را دارند، هرج و مرج در جامعه آلتکوین به چشم می‌خورد. از سوی دیگر، تحولات قابل توجهی در زمینه هوش مصنوعی همچنان در حال ظهور است و آخرین نمونه توسعه از گوگل ارائه شده است.

گوگل موتور جستجوی Astra با هوش مصنوعی را معرفی کرد

در این فضای نامشخص، موتور جستجوی جدید گوگل با پشتوانه هوش مصنوعی، Astra، توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. Astra از دوربین‌های تلفن و فناوری‌های هوش مصنوعی برای فعال کردن عملکردهایی مانند تشخیص هم‌زمان اشیا، تشخیص صدا و غیره استفاده می کند. 

به طور خاص، دستیار هوش مصنوعی Astra وظایفی مانند شناسایی اشیاء با ورودی دوربین، تشخیص صداها و یادآوری اطلاعات قبلی را انجام می‌دهد. هدف از این کار ادغام هوش مصنوعی بیشتر در زندگی روزمره و بهبود تجربه کاربری است.

OpenAI با گوگل در زمینه فناوری هوش مصنوعی رقابت می‌کند

علیرغم اعلام گوگل درباره دستیار هوش مصنوعی Astra، شرکت رقیب OpenAI در حال آماده شدن برای راه‌اندازی موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی خودش است. به گزارش رویترز، انتظار می‌رود این موتور جستجوی جدید از OpenAI توسعه ChatGPT باشد. بلومبرگ گزارش می‌دهد که این موتور جستجو به ChatGPT اجازه می‌دهد تا اطلاعات را مستقیماً از وب استخراج کند و نقل قول کند.

با وجود این تحولات هیجان‌انگیز در زمینه هوش مصنوعی، عدم اطمینان در بخش ارزهای دیجیتال ادامه دارد. بر اساس داده‌ها، سیگنال‌های قرمز بر این بخش، از جمله توکن‌های هوش مصنوعی، غالب هستند. به عنوان مثال، ارزش بازار توکن‌های هوش مصنوعی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴/۸ درصد کاهش یافته و به ۲۹/۸ میلیارد دلار کاهش یافته است.

قیمت توکن‌های هوش مصنوعی NEAR, FET, RNDR, و GRT

در این مرحله، به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی و پروژه‌های کریپتو متمرکز بر داده‌های بزرگ تحت تأثیر عدم اطمینان عمومی و روند نزولی در این بخش هستند. با این حال، ابتکارات جدید عوامل اصلی مانند گوگل و OpenAI ممکن است نشان‌دهنده رشد بالقوه در آینده باشد.

جدول توکن‌های هوش مصنوعی
جدول توکن‌های هوش مصنوعی – منبع: CoinMarketCap

همانطور که در جدول مشاهده می‌شود، تحولات مثبت در زمینه هوش مصنوعی در قیمت ارزهای دیجیتال متمرکز بر هوش مصنوعی منعکس نشده و کاهش قابل توجهی در طول هفته گذشته مشاهده شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا