آموزشنوشته عمومی

معرفی آراگون (Aragon) و ارز دیجیتال ANT

آراگون چیست؟ (ANT)

آراگون یک نرم‌افزار متن‌باز است که برای نگهداری و ایجاد سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) در بلاک چین اتریوم استفاده می‌شود. اگر اطلاعات کافی ندارید، DAO نرم افزاری است که روی یک بلاک چین اجرا می شود و مدلی داخلی برای مدیریت دسته جمعی کد آن به کاربران ارائه می دهد.

نرم افزار شبکه آراگون سه پیشنهاد اصلی دارد:

مشتری آراگون – ابزاری برای توسعه دهندگان برای ایجاد سازمان های آنلاین قابل تنظیم که هدفشان مشارکت گروهی شفاف تر است.
شبکه آراگون – سازمانی که از تعاملات بین جامعه DAO های پلتفرم پشتیبانی می کند.
انجمن آراگون – یک سازمان غیرانتفاعی که وجوه جمع آوری شده از فروش توکن آراگون را مدیریت و تخصیص می دهد.

مرکز مدیریت DAO ها در پلتفرم آن، ANT، ارز دیجیتال بومی آراگون است که به مالکان این امکان را می دهد تا در مورد تصمیمات کلیدی در مورد آینده پروژه رای دهند.

برای به‌روزرسانی‌های منظم‌تر از تیم آراگون، می‌توانید وبلاگ آراگون را که شامل آموزش‌ها، نسخه‌های جدید و ادغام پروژه‌ها است، نشانه‌گذاری کنید.

شبکه آراگون چگونه کار می کند؟

برای ایجاد یک DAO، توسعه دهندگان ابتدا از AragonOS، یک چارچوب قرارداد هوشمند استفاده می کنند. ماژول‌های موجود از طریق AragonOS به کاربران اجازه می‌دهند که سرمایه جمع‌آوری کنند، مشارکت‌کنندگان را تشویق کنند تا به جامعه خود بپیوندند و با مشارکت گروهی تصمیم‌گیری کنند. هر Aragon DAO از سه ویژگی از پیش نصب شده استفاده می کند:

 

مالی – به مدیریت منابع یک سازمان کمک می کند. شرکت‌کنندگان می‌توانند تراکنش‌ها را ارسال کنند، به تاریخچه تراکنش دسترسی داشته باشند و مانده دارایی DAO را مشاهده کنند.

 

توکن ها – دارایی های رمزنگاری که برای مدیریت عضویت و ساختار درون یک DAO استفاده می شود.

 

رأی گیری – برای دارندگان توکن برای طرح مسائل، رأی دادن و بررسی نتایج استفاده می شود.

توسعه دهندگان همچنین می توانند اپلیکیشن Agent را در DAO خود ادغام کنند، که به سازمان ها امکان می دهد مستقیماً با قراردادهای هوشمند در اتریوم تعامل داشته باشند.هرکسی آزاد است که برنامه خود را برای سازمان خود توسعه دهد یا آن را برای استفاده دیگران منتشر کند.

دادگاه آراگون

دادگاه آراگون سرویسی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا اختلافات درون سازمان‌های میزبانی شده در شبکه آراگون را حل و فصل کنند که با قراردادهای هوشمند قابل حل نیستند.

با استفاده از این نرم افزار، سایر کاربران (موسوم به هیئت منصفه) وظیفه دارند تا استدلال های مربوط به اختلافات خاص را بررسی کرده و بر اساس موضع خود در این مورد رای دهند.

برای عضویت در هیئت منصفه، کاربران آراگون باید سکه‌های ANT خود را با توکن‌های ANJ مبادله کنند، که سپس باید در قراردادهای ویژه در شبکه قرار داده شوند یا قفل شوند. هرچه یک کاربر ANJ بیشتر سهام داشته باشد، شانس بیشتری برای انتخاب شدن به عنوان هیئت منصفه دارد.

پس از حل شدن بحث، اعضای هیئت منصفه پاداشی در سکه های ANT دریافت می کنند و DAO قوانین یا نتایج مورد نیاز را به صورت برنامه نویسی در نرم افزار به روز می کند.

چرا سکه آراگون ارزش دارد؟

ارز رمزنگاری شده آراگون، ANT، به کاربران اجازه می دهد تا بر آینده اکوسیستم آن تأثیر بگذارند.

کاربرانی که دارای ANT هستند به مدیریت پروتکل کمک می‌کنند و در مورد پیشنهادهایی برای تعیین تغییرات در شبکه آراگون رای می‌دهند. تیم آراگون ANT را با این ایده ایجاد کرد که پروتکل پس از آن تحت مالکیت و بهره برداری کاربران آن باشد.

علاوه بر این، توکن‌های ANT را می‌توان برای به دست آوردن سکه‌های ANJ، که برای مشارکت کاربران در خدمات رزولوشن ارائه شده توسط دادگاه آراگون لازم است، استفاده کرد.

آیا آراگون سرمایه گذاری خوبی است؟

آراگون هر کسی را قادر می‌سازد تا DAO را بسازد و نگهداری کند، که ابزار اصلی آن است. محبوبیت ANT و Aragon ممکن است با محبوبیت سازمان های غیر متمرکز افزایش یابد. سرمایه گذارانی که پتانسیل را در DAO می بینند ممکن است آراگون را سرمایه گذاری خوبی بدانند.

 

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا