آموزشنوشته عمومی

معرفی کامل ارز دیجیتال رن REN و آینده آن

رن چیست؟

Ren نرم افزاری است که هدف آن ایجاد انگیزه در یک شبکه جهانی از کاربران است تا به هر کسی اجازه دهد تا دارایی های جدید و موجود را از طریق بلاک چین های مختلف منتقل کند.

به عنوان مثال، با استفاده از رن، کاربران می توانند بیت کوین ها (یا سایر دارایی ها) را در یک قرارداد هوشمند قفل کنند و در ازای آن، معادل اتر را در بلاک چین اتریوم دریافت کنند. از آنجا، دارندگان بیت کوین می توانند از Ren برای دسترسی به مجموعه محصولات مالی غیرمتمرکز اتریوم (DeFi) بدون نیاز به فروش بیت کوین یا حتی انتقال دارایی های خود از طریق بلاک چین استفاده کنند.

با استفاده از این توکن‌های اتریوم، کاربر حتی می‌تواند در اکوسیستم DeFi اتریوم، از جمله در پلتفرم‌های وام‌دهی و وام‌گیری مانند Compound یا Aave شرکت کند. در تمام این مدت، بیت کوین های کاربر در نرم افزار Ren قفل می شوند.

اگر کاربر به دنبال بازگشایی وجوه خود باشد، باید از ارز رمزنگاری شده REN استفاده کند، که برای پرداخت به گره‌ها برای کار و نگهداری شبکه مورد نیاز است.

ارز دیجیتال رن چیست

نحوه عملکرد رن چگونه است؟

نرم افزار Ren برای مدیریت و اجرای عملیات پیچیده خود از یک ماشین مجازی سفارشی استفاده می کند که کد قرارداد هوشمند خود را در شبکه Ren مستقر می کند.

ماشین‌های مجازی شبیه‌سازی‌هایی از رایانه‌های فیزیکی هستند که می‌توانند محاسبات را روی یک شبکه توزیع‌شده بدون افشای اطلاعات زیربنایی انجام دهند.

برای دستیابی به این هدف، ماشین مجازی رن از zkSnarks استفاده می‌کند، یک تکنیک رمزنگاری که توسط Zcash برای محافظت از تراکنش‌ها رایج شده است، و طرح اشتراک‌گذاری مخفی Shamir، که سفارش‌ها را برای مخفی کردن اطلاعات از گره‌ها قطعه قطعه می‌کند.

تیم Ren استدلال می‌کند که این طراحی به هر کسی که به Ren دسترسی دارد اجازه می‌دهد تا بدون افشای اطلاعات مربوط به خود یا تراکنش‌های خود، برنامه‌ای را در هر بلاک چین تأمین مالی کند.

DarkNodes
ماشین مجازی Ren توسط شبکه ای از کامپیوترها به نام DarkNodes نگهداری می شود. هر کسی می تواند DarkNode را اجرا کند، به شرطی که مقدار مشخصی از نشانه های REN را در قراردادهای هوشمند قفل کند.

Ren DarkNodes با کمک پهنای باند، قدرت محاسباتی و ظرفیت ذخیره سازی به شبکه، به قدرت ماشین مجازی Ren کمک می کند، که در مجموع به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های رمزنگاری شده را در سراسر بلاک چین جابجا کنند.

در ازای کمک به حفظ شبکه، اپراتورهای DarkNode از هزینه های شبکه در قالب توکن های REN پاداش دریافت می کنند.

RenBridges
برای مبادله دارایی‌ها در زنجیره‌های بلوکی، ماشین مجازی Ren توکن‌هایی را روی یک زنجیره می‌پذیرد و از طریق RenBridge خود توکن‌های جدیدی را ایجاد می‌کند که نشان‌دهنده توکن‌های اصلی در زنجیره دیگر هستند.

به عنوان مثال، یک کاربر می‌تواند بیت‌کوین‌ها را به RenVM ارسال کند، که سپس یک توکن جدید در اتریوم به نام renBTC ایجاد می‌کند که نشان دهنده بیت‌کوین‌های اصلی است. ماشین مجازی Ren وجوه اصلی را در انبار نگه می‌دارد و به کاربر اجازه می‌دهد زمانی که کاربر بخواهد بیت‌کوین‌های خود را بازیابی کند، فرآیند معکوس شود.

ارز دیجیتال رن چیست

دیدگاه ها و نکات مهم رن

REN که به عنوان یک راه حل همه جانبه ارزهای دیجیتال معرفی می شود، به شدت به سمت برنامه های کاربردی مالی متمایل شده است. ماشین مجازی REN (RenVM) به دلیل آنچه می تواند ارائه دهد، در خط مقدم تلاش های بازاریابی جمهوری پروتکل بوده است. REN با توسعه RenVM برای استفاده با برنامه های غیرمتمرکز (DApps) قول دسترسی آسان به نقدینگی بین زنجیره ای را می دهد. DApp های موجود باید بیشتر قابل تنظیم باشند تا برنامه های تجاری که نیاز به تمرکززدایی و محیط های غیرقابل اعتماد دارند.

همچنین به توکن‌هایی از هر بلاک‌چین پشتیبانی‌شده اجازه می‌دهد تا برای قراردادهای هوشمند موجود با REN در دسترس باشد و نیاز به بسته‌بندی یا بازکردن آنها را از بین ببرد. این بدان معناست که ارزهای رمزنگاری شده را می توان در صرافی های غیرمتمرکز موجود و استخرهای نقدینگی ادغام کرد. اکوسیستم REN همچنین می‌تواند از توسعه و استقرار برنامه‌های کاربردی همه منظوره با استفاده از سیستم «ضد دانش صفر» که در بالا ذکر شد، پشتیبانی کند.

فشار بزرگ پشت پروتکل جمهوری اصرار آنها بر حفظ حریم خصوصی کاربر است. این پلتفرم از کاربران می‌خواهد که بتوانند در برنامه‌ها، وضعیت‌ها و ورودی‌هایی که برای دیگران در شبکه مخفی باقی می‌مانند، کار کنند. این به REN کمک می کند تا از وام های محرمانه، وثیقه و مبادلات در دنیای مالی حمایت کند. امید است که REN بتواند به لطف حاکمیت کامل داده های خود، حفاظت از حریم خصوصی مورد نیاز برای اجرای تراکنش های مالی پیشرفته تر روی بلاک چین ها را فراهم کند.

این مورد با تمرکز REN بر قابلیت همکاری و ارتباط بین اکوسیستم های مختلف بلاک چین همراه است. همانطور که آنها آن را می نامند، این نقدینگی قابل همکاری به اتریوم اجازه می دهد تا از ZCash با کمک REN پشتیبانی کند، به عنوان مثال، بدون به خطر انداختن پروتکل های حریم خصوصی ZCash. REN همچنین از اسکریپت های مخفی برای پاسخ دادن به رویدادها در بلاک چین های مختلف استفاده می کند. این قابلیت از انجام تراکنش بدون فاش کردن وضعیت های ورودی و خروجی کاربر پشتیبانی می کند.

در نهایت، هنگام کار بر روی یک استخر تاریک REN به یک واسطه قابل اعتماد نیاز نیست. استخرهای تاریک – صرافی ها یا پلتفرم های مالی خصوصی – امکان داد و ستد اوراق بهادار را بر اساس نحوه قرارگیری و اجرای آنها در دفترچه های سفارش مخفی فراهم می کند. این امر به ویژه برای سرمایه گذارانی که مایل به ناشناس ماندن کامل در طول عملیات هستند جذاب است. REN معاملات زنجیره‌ای متقابل توکن‌های مختلف را فراهم می‌کند و معرفی توکن REN انگیزه بیشتری برای شرکت در معاملات ایجاد می‌کند.

چه چیزی رن را منحصر به فرد می کند؟

رن از رمزنگاری و الگوریتم‌های پیشرفته استفاده می‌کند تا امکان جابه‌جایی دارایی‌های رمزنگاری خاص بین بلاک‌چین‌های مختلف را فراهم کند – بدون نیاز به مراحل میانی پیچیده مانند استفاده از نسخه‌های پیچیده توکن‌ها.
علاوه بر بیت کوین، رن از حرکت BCH، ZEC و DOGE به شبکه اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس پشتیبانی می کند. رن برنامه هایی برای پشتیبانی از سکه ها و بلاک چین های بیشتری در آینده دارد تا در نهایت کل فضای کریپتو را به هم متصل کند.

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا