تحلیل بازار

تحقیقات جدید نشان میدهد که بومر ها (boomers) سرمایه گذاران بهتری در ارز های دیجیتال هستند.

تحقیقات جدید نشان میدهد که بومر ها (boomers) سرمایه گذاران بهتری در ارز های دیجیتال هستند. اما بومر ها چه کسانی هستند و چرا سرمایه گذاران بهتری هستند؟ در ادامه خواهیم دید:

بومر‌ها یا boomers چیست؟

بومرها افرادی هستند که در بازار های جدید به سرعت و قبل از عموم مردم شروع به سرمایه گذاری میکنند، صاحب یک استراتژی موفق هستند و جز افراد تاثیر گذار بازار هستند. بومر‌ها، قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، تحقیقات بیشتری را به نسبت به جوانان تازه وارد انجام می دهند، که این کار باعث میشود آنها در موقعیت قوی تری در بازار ارز های دیجیتال قرار گیرند.

اما چرا بومر‌ها سرمایه گذاران بهتری در ارز های دیجیتال هستند؟

هر چند گفتن این موضوع سخت است، اما بر اساس گزارش جدید Bybit ، بومر‏ها معاملات بهتری در ارزهای دیجیتال انجام میدهند. آنها از روش‎های مورد استفاده در بازارهای سنتی استفاده می کنند و با خلاقیت آنها را در پروژه های ارز های دیجیتال به کار می برند.

  1. بر طبق این گزارش 34 درصد از بومر ها قبل از سرمایه گذاری هایشان چند روزی را صرف تحقیق بر روی پروژه مورد نظر میکنند. این در حالی است که 64 درصد از سرمایه گذاران آمریکای شمالی کمتر از دو ساعت را برای تحقیق و سرمایه گذاری صرف میکنند.
  2. بومر ها همچنین قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را بر روی عوامل فنی، درآمد و چشم انداز رقبا متمرکز می کنند. در حالی که جوانان به احتمال زیاد به کاریزماتیک بودن شخصیت سازنده و زیبایی‌ وب‌سایت  پرويژه و ارز دیجیتال یا مورد نظر اهمیت میدهند.

این موضوع بیانگر آن است که بومی بودن و در دسترس بودن رمزارز ها به اندازه ای که مردم فکر می کنند یک مزیت بزرگ نیست آن هم در مقایسه با برخی از مهارت‌های وارن بافت که سرمایه‌گذاران قدیمی‌تر در طول سال‌ها به آن دست یافته‌اند. به نظر می رسد بهترین راه پیش روی جوانان برا موفقیت، فروتنی و یادگیری از افراد مسن است.

با این که ارز های دیجیتال دارای ویژگی‌های خاص بسیاری است که آن را از سایر بازارهای سرمایه متمایز می‌کند، همچنان وجوه مشترک زیادی دارد که بتواند امکان استفاده از مهارت های تحلیل و معالمه گری را فراهم کند به هر حال، قیمت دارایی‌های دیجیتال هم مشابه هر بازار دیگری به‌شدت به تعادل عرضه و تقاضای بازار بستگی دارد.

نسل های جوان باید یادبگیرد که چرا «عرضه در گردش» در مقابل «حداکثر عرضه» مهم است و چرا حجم بسیار مهم است.این مهارت ها را در داده های از افرادی که به اصطلاح با اعداد بازی میکنند(به محاسبه نسبت قیمت به درآمد عادت دارند) در وبسایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) و غیره ببیند.

در حقیقت، پروژه‌های ارز های دیجیتال که مشابه سرمایه‌گذاری‌های سنتی هستند، در بازار نزولی نسبتا خوب عمل کرده‌اند. سرمایه‌گذاران نیز امروزه آگاهی بیشتری در مورد تفاوت بین پروتکل‌های جمع‌آوری سرمایه و پروتکل‌هایی که درآمد ایجاد می‌کنند دارند و به خوبی و این آگاهی را با بقیه به اشتراک می‌گذارند. همچنین بومر ها به خوبی میدانند که پروژه های رمزنگاری شباهت زیادی به شرکت های سود سهام دارند و این موضوع را در تصمیمات سرمایه گذاری هایشان در نظر میگیرند.

و اما این به معنای نادیده گرفتن اهمیت سرمایه گذاری مدرن در این جامعه مدرن و به ویژه ارزهای دیجیتال نیست.

البته تحقیق در مورد این جنبه نیازمند دانش و تخصص قوی رسانه های اجتماعی، به ویژه توییتر است، که یکی از راه های اصلی دسترسی به تحلیلگران و بنیانگذاران رمزارز است. سرمایه گذاران از این ابزارها برای یافتن اطلاعات مهم یک رمز‏ارز استفاده می کنند و به طور کلی احساسات بازار را می سنجند.

همانگونه که تاریخ ثابت کرده است سرمایه گذاری سنتی همچنان مردان را از پسران (بومر ها را از جوانان تازه وارد) متمایز می کند. و این چرخه ادامه دارد چرا که بومر ها از نسل‌های جوان‌تر بهتر عمل می‌کنند، تحقیقات بیشتری انجام می‌دهند و در هنگام سرمایه‌گذاری صبورتر هستند.

خلاصه که در بازار های مالی سعی کنید به دنبال مشاوره از فردی با تجربه، قابل اعتماد و آگاه باشید.

5 1 رای
امتیاز دهی به مقاله

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا