آموزشنگاهی عمیق تر

ارز دیجیتال کاوا (KAVA) چیست؟

KAVA چیست؟

Kava اولین پلتفرم DeFi است که بر روی شبکه Cosmos ساخته شده است. کاسموس خود را به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز از بلاک چین های مستقل و موازی توصیف می کند. هدف اکوسیستم ایجاد یک اینترنت از بلاک چین، بلاک چین 3.0 است.

بانک های سنتی به مشتریان اجازه می دهند با استفاده از دارایی های موجود خود به عنوان وثیقه، وام بگیرند. با کاوا، اولین بازار پول زنجیره ای در جهان، می توانید با ارز دیجیتال خود به عنوان وثیقه وام بگیرید. به عنوان مثال، قبل از اینکه بتوانید وام بگیرید، نباید ارز دیجیتال خود را به صورت غیر ضروری به پول فیات بفروشید. شما دارایی های رمزنگاری فعلی خود را به عنوان وثیقه برای گرفتن وام با پروتکل کاوا در دسترس قرار می دهید.

این یک پلتفرم وام دهی چند زنجیره ای DeFi است که وام استیبل کوین USDX را ارائه می دهد که در آن کاربران توکن های KAVA کسب می کنند. به این ترتیب می توانید با در دسترس قرار دادن سرمایه خود در هر زمان که بخواهید بدون نیاز به فروش ارز دیجیتال خود، درآمد بیشتری کسب کنید. کاوا را می‌توان به‌عنوان یک بانک غیرمتمرکز دید که وام‌گیری و وام‌دهی ارز را از طریق استفاده از رمزارز به عنوان وثیقه تسهیل می‌کند.

این فناوری و برنامه به دلیل ماهیت منبع باز آن امکان پذیر شده است که یک شبکه باز و غیرمتمرکز ایجاد می کند که قادر به ارائه خدمات مالی به کاربران بدون توجه به موقعیت مکانی یا دارایی های فیزیکی آنها است. این شبکه جهانی توسط هزاران نفر، شرکت و موسسه از سراسر جهان اداره می شود. دارندگان توکن مسئول امنیت و مدیریت هستند و مالکیت پروتکل را از طریق توکن حاکمیتی نشان می دهند.

سرویس‌های شخص ثالثی که از دارایی‌های رمزنگاری استفاده می‌کنند می‌توانند کاوا را به‌عنوان یک dApp ادغام کنند تا به کاربران خود خدمات مالی مانند وام دادن و ارائه نرخ‌های بهره جذاب ارائه دهند. کاربران، توسعه‌دهندگان یا سازمان‌هایی که از Kava استفاده می‌کنند توسط پلتفرم با توکن بومی KAVA پاداش می‌گیرند.

هدف پروتکل Kava این است که یک پلتفرم غیرمتمرکز و جهانی برای خدمات مالی باشد که به کاربران در سراسر جهان اجازه می دهد تا از دارایی های دیجیتال خود درآمد بیشتری کسب کنند. برای دستیابی به این هدف، توکن بومی KAVA وجود دارد که به کاربران حقوق مالکیت و حقوق تصمیم گیری در مورد آینده پلت فرم را می دهد. پاداش دادن به کاربران با توکن حاکمیتی، شبکه را با یک محیط امن برای برنامه های مالی فراهم می کند.

چه کسی کاوا را ایجاد کرد؟

کاوا توسط برایان کر، روآید اودانل و اسکات استوارت در سال 2018 تأسیس شد.
این زمانی بود که بنیانگذاران Kava Labs را تأسیس کردند، یک شرکت انتفاعی که هدف آن توسعه و ایجاد پلتفرم Kava است.
تیم کاوا در سال 2019 در صرافی ارزهای دیجیتال بایننس فروش توکن برگزار کرد و در آن زمان 3 میلیون دلار از طریق فروش 6.5 درصد از کل عرضه KAVA به دست آورد.

پلت فرم غیرمتمرکز وام دهی کاوا به طور رسمی در ژوئن 2020 راه اندازی شد و در آن زمان BNB می توانست به عنوان وثیقه برای استقراض USDX استفاده شود. از آگوست 2020، 24 میلیون دلار BNB با 8 میلیون USDX وام گرفته شده در قراردادها قفل شد.

ارز دیجیتال کاوا چیست

KAVA چگونه کار می کند؟

کاربران این شبکه می توانند ارزهای دیجیتال خود را در ازای USDX تعهد کنند. این به عنوان استیبل کوین شبکه کاوا عمل می کند. برای دریافت وام USDX، کاربران فقط باید رمزنگاری خود را به پلتفرم متعهد کنند. این کار بر اساس قراردادهای هوشمند انجام می شود. این رمزارز مسدود شده است و به عنوان وثیقه برای وام شما عمل می کند.

تعداد استیبل کوین هایی که می توانید قرض کنید به نسبت استقراضی که توسط پروتکل تعیین می شود بستگی دارد. فرض کنید بایننس کوین (BNB) دارای نسبت استقراض 67٪ است. هنگامی که در پلتفرم وام می‌گیرید، به‌طور خودکار با توکن‌های KAVA متناسب با مبلغی که وام گرفته‌اید، پاداش دریافت می‌کنید. این توزیع توکن های حاکمیتی تضمین می کند که شبکه همیشه در دست کاربران باقی می ماند.

کاربران حتی می توانند چندین وام با وثیقه بگیرند. به این ترتیب برای هر رمزنگاری پشتیبانی شده در سیستم، اهرم مصنوعی ایجاد می کنید. به عنوان مثال، می توانید قفل ریپل یا بیت کوین را انتخاب کنید. شما مقداری معادل USDX تازه استخراج شده دریافت خواهید کرد تا بتوانید بیت کوین بیشتری بخرید. به این ترتیب شما یک موقعیت اهرمی در بازار بدست می آورید.

Kava همچنین دارای طیف گسترده ای از dApps است. هر یک از این برنامه های غیرمتمرکز به کل تجربه کاربری پلت فرم کمک می کند. قابلیت همکاری به شما امکان می دهد دارایی های خود را از طریق سبد سخت افزاری مختلف و متولیان نهادی ذخیره کنید. به گزارش کاوا، این انعطاف یکی از مزیت های اصلی نسبت به رقابت است.

چه چیزی کاوا را منحصر به فرد می کند؟

کاوا تنها پروتکل وام دهی در بخش مالی غیرمتمرکز نیست. با این حال، به لطف عملیات زنجیره ای متقابل و قابلیت همکاری که از طریق شبکه Cosmos که در آن پروتکل میزبانی می شود، منحصر به فرد است. به لطف ویژگی Cosmos که به عنوان Zone شناخته می شود، کاربران پروتکل وام دهی Kava می توانند طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال غیربومی مانند بایننس کوین (BNB)، بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سایر ارزهای دیجیتال اصلی را سپرده گذاری کنند. نکته مهم این است که همه این رمزارزها باید در حال حاضر به عنوان دارایی های استاندارد زنجیره بایننس BEP-2 بسته بندی شوند تا امکان وثیقه فراهم شود.

با توسعه پروژه، KAVA امکانات بیشتری را برای وثیقه از ارزهای دیجیتال مختلف به USDX معرفی می کند که کاربران می توانند در سیستم وام دهی KAVA وام دهند. یکی دیگر از مواردی که KAVA را منحصر به فرد می کند، ویژگی است که به کاربران امکان می دهد بر اساس سیستم استخراج USDX جدید، درصد بازدهی کسب کنند. کاربران می توانند در زمانی که ارزهای رمزنگاری شده سپرده شده آنها توسط کاوا ایمن می شود و وجوه آنها به بازار کاوا که پروتکل HARD نامیده می شود، کمک می کند، APY کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا