آموزشآموزش سرمایه گذاری و معامله

چگونه می‌توان در طول یک بازار نزولی سرمایه جمع‌آوری کرد؟

روند نزولی چه مفهومی برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال دارد؟

 

در این مقاله به بررسی دقیق این موضوع می‌پردازیم که چگونه می‌توان در طول یک بازار نزولی سرمایه جمع‌آوری کرد.

خلاصه مقاله

  • شرکت‌های وب3 اغلب برای رشد به تامین مالی خارجی نیاز دارند.
  • پروژه‌هایی که در طول یک بازار نزولی ایجاد می‌شوند، منطقی‌تر هستند.
  • برای یک پروژه جدید، UX (تجربه کاربری) و کیف پول ساده عوامل کلیدی هستند.

آنچه که باید درباره دنیای ارزهای دیجیتال در نظر داشته باشیم این است که احساسات در بازار کریپتو بی‌ثبات است و می‌تواند در طول روز ۱۸۰ درجه تغییر کند. بنابراین، مهم است که روند قیمت ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرید؛ فناوری بلاک چین هم یکی از عواملی است که بخصوص در بازار نزولی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

طبق تعریف، احساسات بازار بی‌ثبات و موقت است و ترندها و روند بازار هستند که برای مدت طولانی دوام می‌آورند. از این رو، هنگام سرمایه‌گذاری بلندمدت باید توجه ویژه‌ای به روندها و ترندها داشته باشید.

سرمایه‌گذاران بی‌تجربه در دام پیروی از احساسات فعلی بازار در یک روند می‌افتند و روند موجود عموماً بر اساس احساسات موقت خود تفسیر می‌کنند. اما این اشتباه است چرا که بازار ارزهای دیجیتال چرخه‌های خاص خود را دارد.

یک سرمایه‌گذار واقعی در بازار نزولی پنهان می‌شود

همانطور که عنوان کردیم، ترکیب بلاک چین با سایر فناوری‌ها، همچون هوش مصنوعی همواره ترند هست و خواهد بود. 

از سوی دیگر، شرکت‌ها اغلب به بودجه خارجی، به ویژه در مرحله راه‌اندازی، نیاز دارند. بازار نزولی در دنیای ارزهای دیجیتال همان فاکتوری است که به عنوان مانع عمل می‌کند، چرا که شرکت‌ها در طول روند بازار نزولی موفق به جمع‌آوری سرمایه برای پروژه‌های خود نمی‌شوند. در زمان پیش فروش نیز برای فروش توکن‌های خود به مشکل برمی‌خورند.

البته این موضوع یک مشکل غیرمعمول نیست، چرا که برای تعداد زیادی از شرکت‌ها معمولاً این سؤال مطرح می‌شود که در بازار نزولی چگونه به جمع‌آوری پول بپردازند.

از یک طرف می‌توان این موضوع را درک کرد که چرا چنین سؤالی برای سرمایه‌گذاران مطرح می‌شود. از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال به صورت چرخه‌ای عمل می‌کند، هر چند سال یکبار ترس و افسردگی در بازار به‌وجود می‌آید. بنابراین، سرمایه‌گذاران، بر خلاف بازارهای صعودی، کمتر مشتاق به سرمایه‌گذاری در توکن‌های جدید هستند.

استراتژی آنها به این شکل است که هر دلار را دو یا حتی سه بار قبل از خرج کردن آن برای پروژه‌ای که به تازگی ایجاد شده است، رصد می‌کنند.

با این حال، بازار نزولی در کریپتو به عنوان یک روند سالم تلقی می‌شود، چرا که بازار را فیلتر می‌کند و روندهای سوداگرانه کوتاه‌مدت را از پروژه‌هایی که چشم‌انداز طولانی‌تری دارند، جدا می‌کند. این بدان معناست که بازار خودبه‌خود آن دسته از پروژه‌های کریپتو را که به طور مصنوعی رشد کرده‌اند، کنار می‌گذارد.

زمانی که بازار افت می‌کند، سرمایه‌گذاران این شانس را دارند که در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که به معنای واقعی ارزشمند هستند. به بیان دیگر، می‌توان گفت که بازار نزولی به نوعی از سرمایه سرمایه‌گذاران محافظت می‌کند و خطرات کلاهبرداری را کاهش می‌دهد.

آیا پروژه‌های کریپتو در طول بازار نزولی عملکرد بهتری دارند؟

پروژه‌هایی که در طول یک بازار نزولی ساخته می‌شوند معمولاً منطقی‌تر هستند. معمولاً شرکت‌ها در طول روند نزولی بازار هزینه زیادی برای بازاریابی نمی‌کنند؛ اینجاست که پروژه‌های کریپتو می‌توانند ارزش واقعی خود را به سرمایه‌گذاران نشان دهند. آنها اهداف واقع بینانه را بدون تبلیغات بازاریابی در نظر می گیرند. سرمایه‌گذاران در طول یک بازار صعودی بیشتر مراقب و بدبین هستند، بنابراین وعده‌های رنگارنگ و بزرگ دیگر چندان تأثیرگذار نخواهند بود.

بازار نزولی زمانی است که یک پروژه می‌تواند سرمایه‌گذار را متقاعد کند که واقعاً ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. شرکتی که پروژه‌های خود را در دوران رکود توسعه می‌دهد به سرمایه‌گذاران این اطمینان را می‌دهد که این پروژه‌ها شایسته و قوی هستند. در واقع، اگر این پروژه‌ها می‌توانند در روزهای سخت بازار دوام بیاورند، تصور کنید وقتی بیت کوین به بالاترین حد خود می‌رسد چقدر می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

می‌دانیم که راه‌اندازی پروژه‌های جدید در بازار نزولی می‌تواند سودمند باشد. با این حال، زمانی که سرمایه‌گذاران نمی‌خواهند بر اساس روند بازار رفتار کنند و سرمایه‌های خود را از مبادلات ارزهای دیجیتال دور نگه دارند، سازمان‌دهی تأمین مالی پروژه همچنان چالش‌برانگیز است و اغلب زیان‌های محقق‌نشده‌ای به بار می‌آورد. 

با این وجود، همچنان می‌توان سرمایه‌گذاران جدیدی پیدا کرد؛ کسانی که هنوز فعالیت در فضای وب3 را تجربه نکرده‌اند. اینجا پتانسیل عظیمی نهفته است. بلاک چین تازه در ابتدای مسیر تاریخ‌سازی خود است و اغلب مردم هنوز به طور کامل پتانسیل آن را درک نکرده‌اند.

به همین دلیل است که ارزشش را دارد که به این سرمایه‌گذاران جدید فرصت خروج از وب2 را داد. بزرگترین فرصت برای پروژه‌های جدید وب3 و پذیرش انبوه واقعی ارزهای دیجیتال در اختیار افرادی است که در حال حاضر در فضای وب2 (حدود ۹۵٪) فعالیت می‌کنند.

پلی میان فضای مالی سنتی و بلاک چین

شرکت‌ها باید برای تعدیل سختی این وضعیت، یک پل فناوری برای افراد ایجاد کنند تا به آنها کمک کند مستقیماً از وب2 به وب3 کوچ کنند. هرچه باشد داریم در مورد پدیده افزایش پذیرش فناوری‌های جدید در میان مردم صحبت می‌کنیم.

برای یک سرمایه‌گذار تازه‌کار، مهم‌ترین جنبه‌های جذب سرمایه در پروژه، تجربه کاربری (UX) در طول فرآیند مبادله و سادگی کیف پول رمزارز است. پروژه نیاز به ارائه ابزار ساده‌ای برای خرید توکن‌ها در طول دوره‌های تامین مالی دارد.

برای کسانی که در فضای مالی سنتی فعالیت می‌کنند، خرید توکن در صرافی‌های رمزارز یک مشکل است. بیایید صادق باشیم، اکثر سرمایه‌گذاران بالقوه این کار را انجام نمی‌دهند، حتی اگر تمایل زیادی به داشتن آن پروژه داشته باشند. علاوه بر این، صرافی‌های رمزارز اخیراً تصویر خوبی از خود نشان نداده‌اند و هر ورشکستگی، حواشی رسانه‌ای جدیدی برای چند ماه و گاهی حتی سال‌های آینده برای آن صرافی به دنبال داشته است.

سرمایه‌گذاران جدید به دنبال چه چیزی هستند؟

همانطور که قبلاً گفتم، تأثیر رابط کاربری کلیدی است. ساخت کیف پول‌های ساده و درگاه‌های پرداختی که در آنها سرمایه‌گذارانی که در فضای مالی سنتی فعالیت می‌کردند، برای خرید توکن‌ها در وب3 راحت‌تر خواهند بود. بنابراین بسیار مهم است که کاربر بتواند توکن‌ها را مستقیماً در وب‌سایت شرکت خریداری کند؛ آن هم بدون اینکه نیاز داشته باشد برای تکمیل پروسه معاملات تب‌های اضافی باز کند. 

برای شرکت‌هایی که طرفداران اختصاصی و کاربران مختص سایت خود را دارند، این موضوع می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران باید این گزینه را داشته باشند که مستقیماً از پول سنتی (فیات) به توکن‌های بلاک چین حرکت کنند.

برای شرکت‌ها بسیار مهم است که نرم‌افزاری بسازند که به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد تا برای خرید توکن‌های خود از روش‌های بانکی سنتی استفاده کنند. یکی از شرکت‌هایی که در حال توسعه چنین راه‌حلی است، ویجت Ari10 را ارائه داده است.

این ویجت یک درگاه پرداخت فیات-کریپتو است که با سایر شرکت‌ها نیز به اشتراک گذاشته می‌شود. سرمایه‌گذاران علاوه بر پرداخت از طریق انتقال بانکی یا کارت اعتباری، می‌توانند از paysafecard برای خرید ارزهای دیجیتال و توکن‌ها نیز استفاده کنند.

هدف از این امر ارائه گزینه‌های پرداخت کافی برای دستیابی به طیف گسترده‌تری از مشتریان است. در یک بازار نزولی، این عوامل باعث می‌شود که پروژه‌های جدید به راحتی بتوانند منابع مالی دریافت کنند و موفق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا