آموزش کسب درآمد

۵ دوره آموزشی رایگان ChatGPT و هوش مصنوعی

معرفی ۵ دوره رایگان و آنلاین برای تقویت مهارت‌های توسعه هوش مصنوعی و برنامه‌نویسی

 

با دوره‌‌های رایگان ChatGPT و هوش مصنوعی، مهارت‌های خود را در زمینه مدل‌های زبانی و اتوماسیون ارتقا دهید.

در حوزه فناوری، مهارت در استفاده از جدیدترین نسل ابزارهای مولد هوش مصنوعی (AI) به امری حیاتی تبدیل شده است. این ابزارهای جذاب و کاربردی، مانند چت‌جی‌پی‌تی یا Bard، این توانایی را دارند که در زمینه‌های مختلف زندگی به ما کمک کنند. 

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل از این ابزار دنیای مدرن استفاده کنید، ۵ دوره متفاوت و کاربردی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند منابع ارزشمندی برای تقویت مهارت‌های شما و همراه مناسبی برای به‌کارگیری این فناوری در زندگی روزمره و کار شما باشند.

با استفاده از این ۵ دوره آموزشی رایگان، می‌توانید دانش و توانایی خود را برای استفاده از قدرت هوش مصنوعی مولد به حداکثر برسانید و از قابلیت‌ها و امکانات پیشرفته آن در تمام ابعاد زندگی خود استفاده کنید.

مهندسی سریع ChatGPT برای توسعه‌دهندگان

در دوره آموزشی «مهندسی سریع ChatGPT برای توسعه‌دهندگان» که توسط Andrew Ng و Isa Fulford تدریس شده است، می‌توانید از مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) برای ساخت سریع برنامه‌های پرکاربرد استفاده کنید. کاربران اکنون می‌توانند با استفاده از OpenAI API قابلیت‌هایی ایجاد کنند که دستیابی به آنها پیش از این بسیار پرهزینه و پیچیده، و یا حتی غیرممکن بود.

این دوره شامل بهترین شیوه‌ها برای مهندسی سریع، نحوه کار مدل‌های زبانی بزرگ و نمونه‌هایی از نحوه استفاده از APIهای این مدل‌های زبانی برای کارهای مختلف است. برخی از این کارها شامل خلاصه کردن ارزیابی‌های کاربران، تعیین احساسات، شناسایی موضوعات، ترجمه یا اصلاح اشتباهات گرامری در متن، و تولید خودکار محتوای ایمیل‌ می‌شود.

این دوره بر دو اصل اساسی تمرکز دارد: نوشتن دستورات (prompts) صحیح و دقیق و آموزش نحوه نگارش این دستورات. شما امکان ایجاد یک چت‌بات منحصر به فرد را خواهید داشت و با کمک مثال‌های مختلف و محیط ابزار ژوپیتر نوت بوک (Jupyter Notebooks) برای تجربه عملی، مهارت‌های مفیدی را در زمینه مهندسی این دستورات یاد می‌گیرید.

این آموزش که با همکاری OpenAI ارائه می‌شود، قصد دارد دانش و توانایی‌های لازم برای استفاده موثر از مدل‌های زبانی بزرگ را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار بدهد. این دوره صرف نظر از سطح مهارت شما در زمینه پایتون یا علاقه شما به کاوش در مهندسی پیشرفته و استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ برای شما مناسب است.

LangChain برای توسعه اپلیکیشن‌ها با استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ 

با ثبت‌نام در دوره LangChain for LLM Application Development توانایی‌های لازم برای افزایش عملکرد مدل‌های زبانی در توسعه اپلیکیشن با استفاده از چارچوب LangChain را یاد می‌گیرید. در این دوره، کاربران یاد می‌گیرند که چگونه مدل‌های زبانی بزرگ را جمع‌آوری کنند، دستورات را بنویسند، پاسخ‌ها را تجزیه کنند، از حافظه برای مکالمات استفاده کنند، دنباله‌های عملیاتی ایجاد کنند، پاسخ‌گویی به پرسش را بر روی فایل‌ها پیاده‌سازی کنند، و تکامل مدل‌های زبانی بزرگ را بررسی کنند.

شرکت‌کنندگان در پایان دوره یک مدل خواهند داشت که می‌تواند به عنوان نقطه پرش برای تحقیقات بیشتر و توسعه اپلیکیشن مدل انتشار استفاده شود. این کارگاه یک ساعته که توسط Andrew Ng و بنیانگذار LangChain، یعنی Harrison Chase تدریس می‌شود، شرکت‌کنندگان را برای ساخت سریع اپلیکیشن‌های قابل‌اعتماد آماده می‌کند. 

این دوره برای مبتدیان مناسب است؛ با این حال، بهتر است که افراد شرکت‌کننده با پایتون آشنایی داشته باشند.

مدل‌های انتشار (Diffusion Models) چگونه کار می‌کنند؟

افرادی که می‌خواهند با روش ایجاد مدل‌های انتشار در یادگیری ماشین (Machine Learning) آشنا شوند، می‌توانند از دوره How Diffusion Models Work استفاده کنند. این دوره در سطح متوسط، درک کاملی از مدل‌های مورد استفاده در فرآیند انتشار ارائه می‌دهد. شرکت‌کنندگان یاد خواهند گرفت که مدل انتشار خود را بسازند و مهارت‌های کدنویسی مفیدی را کسب کنند.

در طول دوره، شرکت‌کنندگان:

  • همزمان با کاوش در زمینه هوش مصنوعی مولد مبتنی بر انتشار، مدل انتشار خود را توسعه می‌دهند.
  • فراتر از راه‌حل‌های از پیش ساخته‌شده و APIها، درک کاملی از فرآیند انتشار و مدل‌های زیربنایی به دست می‌‌آورند.
  • از طریق آزمایشگاه‌های نمونه‌برداری، آموزش مدل‌های انتشار، ایجاد شبکه‌های عصبی برای پیش‌بینی نویز، و ترکیب زمینه برای تولید تصویر شخصی‌‌سازی‌شده، می‌توانند مهارت‌های کدنویسی عملی را به دست آورند.

این دوره که توسط Sharon Zhou برگزار می‌شود، یک ساعت طول می‌کشد و بر ایجاد، پالایش و بهینه‌سازی مدل‌های انتشار برای افزایش قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد تمرکز دارد. به لطف استفاده از مثال‌های عملی و ابزار ژوپیتر نوت بوک، شرکت‌کنندگان به راحتی می‌توانند مفاهیم ارائه‌شده را درک کرده و آنها را به‌کار بگیرند.

ساخت سیستم با ChatGPT API

دوره «ساخت سیستم با ChatGPT API» به شرکت‌کنندگان آموزش می‌دهد که چگونه گردش‌های کاری پیچیده را با برقراری یک سری تماس با یک مدل زبانی قدرتمند خودکار کنند. این دوره مختصر باعث بهبود مهارت‌های توسعه و افزایش بهره‌وری می‌شود.

افراد شرکت‌کننده در دوره:

  • مجموعه‌ای از دستورات را ایجاد می‌کنند که به نمونه‌های تکمیل‌شده قبلی پاسخ می‌دهند.
  • فناوری‌هایی می‌سازند که به برنامه‌های پایتون اجازه دهد با دستورات و موارد تکمیل‌‌شده جدید ارتباط برقرار کند.
  • از اصول آموزش داده‌شده در دوره برای ایجاد یک چت‌بات برای پشتیبانی مشتری استفاده می‌کنند.
  • از این توانایی‌ها در موقعیت‌های واقعی، از جمله طبقه‌بندی پرسش‌های کاربران، ارزیابی ایمنی و استدلال چند‌مرحله‌ای استفاده می‌کنند.

این دوره یک ساعته که توسط Andrew Ng و Isa Fulford تدریس می‌شود، یک دوره تکمیلی برای دوره «مهندسی سریع ChatGPT برای توسعه‌دهندگان» محسوب می‌شود اما دوره قبلی پیش‌نیاز این دوره نیست.

با کمک ابزار ژوپیتر نوبت بوک و مثال‌های عملی درک و بررسی مطالب این دوره برای شما آسان‌تر خواهد بود.

همکاری در جامعه OpenAI بهترین شیوه‌های موجود را برای عملکرد بهینه و استفاده مسئولانه تضمین می‌کند. این دوره به کسانی که آشنایی اولیه با پایتون دارند و همچنین برای مهندسان ML سطح متوسط و پیشرفته که به دنبال مهارت‌های مهندسی پیشرفته و سریع در زمینه مدل‌های زبانی هستند توصیه می‌شود.

مقدمه‌ای بر ChatGPT

برای کسب دانش مورد نیاز برای استفاده موثر و مسئولانه از چت‌جی‌پی‌تی، از دوره آموزشی مقدمه‌ای بر ChatGPT ارائه‌شده توسط DataCamp استفاده کنید. این دوره قابلیت‌ها و محدودیت‌های چت‌جی‌پی‌تی را پوشش می‌دهد و برای کاربران در تمام سطوح مهارتی مناسب است. افراد شرکت‌کننده با فرصت‌های یکپارچه‌سازی، موارد استفاده تجاری و پیشنهادات چت‌جی‌پی‌تی برای اتخاذ بهترین شیوه‌ها آشنا می‌شوند.

این دوره به دو بخش تقسیم می‌شود: تعامل با ChatGPT که به صورت رایگان در دسترس است و به‌کارگیری ChatGPT که برای خرید یا از طریق اشتراک DataCamp در دسترس است.

شرکت‌کنندگان در پایان دوره می‌توانند با اطمینان از چت‌جی‌پی‌تی در موقعیت‌های مختلف استفاده کنند و سرعت و کارایی خود را در طیف گسترده‌ای از کارهای مرتبط با این فناوری افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا