آموزش کسب درآمد

بهترین فرصت برای فروش ایردراپ چه زمانی است؟

۴۶٪ از ایردراپ های برتر در عرض ۲ هفته رکورد زدند!

 

آمار نشان می‌دهد ۲۳ مورد از ۵۰ بزرگترین ایردراپ ها (یعنی در حدود ۴۶ درصد) در دو هفته اول از تاریخ ایردراپ خود، بالاترین رکورد قیمت را ثبت کردند. این درصد نشان می‌دهد که شاید بهترین زمان برای فروش توکن‌های ایردراپ، در عرض ۱۴ روز از دریافت آنها باشد تا کاربران بیشترین سود را کسب کنند.

توکن‌های ایردراپی که بیشترین بازده قیمت را در کوتاه‌مدت کسب کردند، شامل Ethereum Name Service (با ۷۳+ درصد تا روز دوم معاملات)، X2Y2 ( با ۱۲۱ درصد تا روز دوم)، Blur (با ۹۰+ درصد تا روز ششم)، LooksRare (با ۱۹۲+ درصد تا روز دهم) و ArbDoge AI (با ۴۲۵ درصد تا روز چهاردهم) بودند.

از میان ایردراپ های جدیدتر، Jito (با ۴۳+ درصد تا روز دوم)، Wen (با ۳۷ درصد تا روز سوم)، Dymension (با ۷۵+ درصد تا روز دهم)، Manta (با ۷۲+ درصد تا روز دوازدهم) و Heroes of Mavia (با ۲۱۷+ درصد تا روز سیزدهم)، نیز برای دریافت‌کنندگان ایردراپ بیشترین سود را به ارمغان آوردند به این شرط که با فاصله کمی پس از ایردراپ فروخته شده باشند. البته این ایردراپ‌ها تنها چند هفته است که در حال معامله هستند و هنوز مشخص نیست که آیا قیمت توکن‌های آنها افزایش خواهند یافت یا نه.

از این ۲۳ توکن ایردراپ، ۱۶ ایردراپ بین روز دوم تا چهاردهم پس از تاریخ ایردراپ خود، بیشترین بازده را رقم زدند. به عبارت دیگر، توکن‌ها از افزایش سریع قیمت استقبال می‌کنند. این موضوع تأیید می‌کند که ایردراپ توکن یک تاکتیک بازاریابی یا رشد موثر است، اما همچنین نشان می‌دهد که علاقه به یک توکن خاص پس از ایردراپ آن به این دلیل که بیشتر افراد درباره آن صحبت می‌کنند، افزایش می‌یابد و طی مدت‌زمان کوتاهی به اوج خود می‌رسد و در قیمت توکن منعکس می‌شود.

۷ ایردراپ باقی مانده، در روز ایردراپ شاهد بالاترین قیمت خود بودند اما قیمت توکن‌ها پس از آن قادر به بازیابی نبودند. برای مثال، توکن ایردراپ شده ژوپیتر حدود ۰/۶۶ دلار شروع به معامله کرد اما از آن زمان تا به حال ۲۸ درصد کاهش یافته و پایین‌تر از قیمت اولیه خود باقی مانده است. این سناریو زمانی رخ می‌دهد که دریافت‌کنندگان ایردراپ عجله دارند تا از «پول رایگان» خود سود ببرند، که منجر به فروش فوری ایردراپ می‌شود. قیمت توکن‌های این ایردراپها همچنان تحت فشار فروش قرار دارند و قیمتهای جدیدی را ثبت میکنند، به این دلیل که دریافت‌کنندگان ایردراپ‌ها تصمیم می‌گیرند که در طول زمان از سهام ایردراپ خود خارج شوند.

از طرف دیگر، ۲۷ ایردراپ از ۵۰ ایردراپ بزرگ، بیشترین بازده خود را بیش از دو هفته پس از تاریخ ایردراپ خود، در بازه ۱۵ تا ۵۸۱ روزه. چنین رکوردهای قیمتی در بازه زمانی بلندمدت، معمولا با شرایط بازار مطلوب و رشد پروژه‌های مربوطه، هماهنگ هستند که ارزش توکن‌های ایردراپ را فراتر از سطوح اولیه می‌برند.

تاثیر شرایط بازار بر بازده قیمت ایردراپ

۳۸ درصد از توکن‌های ایردراپ در بولران ۲۰۲۱ به اوج خود رسیدند. ۱۹ مورد از ۵۰ ایردراپ برتر، بالاترین رکورد قیمت (ATH) خود را در ۲۰۲۱، در بحبوحه بازار گاوی رمزارزها ثبت کردند. همه آنها قبل از ۲۰۲۱ یا در طول ۲۰۲۱ راه‌اندازی شدند، که نشان می‌دهد شرایط بازار بر بالا رفتن ارزش و قیمت توکن‌های ایردراپ تاثیر داشتند.  ۴ مورد از این ۱۹ توکن، بیش از ۱۰۰ روز پس از ایردراپ خود، به بالاترین رکورد تاریخی خود رسیدند. این توکن‌های ایردراپ شامل یونی سوآپ (۱۱۴۵ درصد)، وان اینچ (۲۱۶ درصد)، گیت کوین (۲۴۲ درصد) و بانک (۹۴ درصد) بودند.

این توکن‌ها بازده قابل توجه بالاتری را در رکورد قیمت خود نسبت به اوج قیمت خود در بازه زمانی کوتاه‌مدت کسب کردند. برای مثال، بازده رکورد قیمت یونی سوآپ با ۱۱۴۵ درصد، ۱۰ برابر بیشتر از بالاترین بازده قیمت آن در ۱۴ روز اول معاملات با ۱۰۶ درصد بود.

این آمار نشان می‌دهد که برای برخی از ایردراپ‌ها، دریافت‌کنندگان توکن ها می‌توانند در نظر بگیرند که سهام ایردراپ خود را برای افزایش ارزش در طول دوره زمانی طولانی‌تر نگه دارند، تا در شرایط بازار مطلوب، سود بالاتری کسب کنند.

۲۰۲۲: سال خوبی برای ایردراپ‌های NFT

۱۱ مورد از ۵۰ توکن ایردراپ، در ۲۰۲۲، در زمانی که شرایط بازار نسبتا نزولی بود، به بالاترین رکورد قیمت خود رسیدند.

اما در اوایل ۲۰۲۲، یک بازار صعودی برای NFTها وجود داشت، که کمک کرد تا ارزش ۳ مورد از این ۱۱ توکن ایردراپ (ApeCoin، LooksRare و X2Y2) به سطوح قیمت جدیدی برسند. از طرف دیگر، توکن‌های ایردراپ دیگری که در ۲۰۲۲ به بالاترین قیمت خود رسیدند، در همان سال راه‌اندازی شدند و با فاصله کمی پس از تاریخ ایردراپ خود، به اوج قیمت خود رسیدند. مورد استثنا Osmosis بود، که در ژوئن ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد اما در ۲۰۲۲ به بالاترین قیمت خود رسید.

این موضوع نشان می‌دهد که در طول یک بازار خرسی، بهترین زمان برای فروش توکن‌های ایردراپ، بلافاصله پس از ایردراپ است، تا حداکثر سود را کسب کنید.

۲۰۲۳ و ۲۰۲۴: بازگشت بازار صعودی؟

۲۱ توکن ایردراپ باقی‌مانده از ۵۰ ایردراپ بزرگ، در ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴، به بالاترین رکورد قیمت خود رسیدند، که عمدتا به دلیل بازگشت احساسات گاوی در نتیجه تایید ETF های بیت کوین در آمریکا بود.

۸ مورد از این ۲۱ توکن ایردراپ، بیش از ۱۰۰ روز پس از ایردراپ خود، به بالاترین رکورد قیمت خود رسیدند. این توکن‌های ایردراپ شامل آربیتروم (۶۸ درصد)، بانک (۲۸۰۹۱ درصد)، سلستیا (۷۷۷ درصد)، اپتیمیسم (۱۸۶ درصد)، آپتوس (۳۴ درصد)، ورلدکوین (۲۴۹ درصد)، آرکام (۶۷ درصد) و ماوریک (۳۸ درصد) بودند.

۵ ایردراپ دیگر ۱۵ تا ۱۰۰ روز طول کشید تا به بالاترین قیمت تاریخی خود برسند، در حالی که ۸ توکن ایردراپ باقی‌مانده در عرض ۱۴ روز از تاریخ ایردراپ خود، به بالاترین رکورد قیمت خود رسیدند. (توجه کنید که از میان ۸ توکنی که در عرض ۱۴ روز به اوج خود رسیدند، ۵ مورد از ایردراپ‌های اخیر هستند: Manta، Jupiter، Dymension، Heroes of Mavia و Wen).

این موضوع نشان می‌دهد که در ۲۰۲۴، تغییری در احساسات بازار رخ داده است، به طوری که ممکن است سودآورتر باشد که توکن‌های ایردراپ را نگه دارید، چرا که در بازار گاوی مورد انتظار، ارزش‌های جدیدی کسب می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا