آموزش کسب درآمد

ایردراپ های نیمه دوم سال ۲۰۲۳: چگونه ایردراپ سوئت کوین دریافت کنیم؟

نگاهی به بزرگترین ایردراپ‌های تاریخ کریپتو و دریافت ایردراپ سوئت کوین و شاردیوم

 

صنعت کریپتو در طول نیم دهه گذشته جذابیت بیشتری برای عموم پیدا کرده است و بسیاری از اصطلاحات مرتبط با آن به جریان اصلی نفوذ کرده است. به عنوان مثال، اصطلاح ایردراپ در حال حاضر توسط بسیاری از علاقه‌مندان به فناوری، به ویژه کسانی که با ارزهای دیجیتال سروکار دارند، استفاده می‌شود.

در ابتدایی‌ترین مفهوم، ایده دریافت ایردراپ یک ترفند بازاریابی است که در آن توکن‌های رایگان بین کاربران جدید/موجود یک پروژه توزیع می‌شوند تا علاقه بیشتری به آن ایجاد کنند؛ به بیان دیگر ایردراپ زمانی رخ می‌دهد که یک پروژه مقدار مشخصی از توکن‌ها را به کیف پول‌هایی که توسط توسعه‌دهندگانش در لیست سفید قرار گرفته‌اند، انتقال می‌دهد –یعنی آدرس‌ها همه الزامات نظارتی/حکومتی پروژه را برآورده می‌کنند.

در این مقاله، برخی از برجسته‌ترین ایردراپ‌هایی را که تاکنون وارد بازار دارایی‌های دیجیتال شده‌اند، بررسی می‌کنیم. 

ایردراپ یونی سوآپ

به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیگران عرصه مالی غیرمتمرکز (DeFi)، جای تعجبی نداشت که خبر دریافت ایردراپ یونی سوآپ به‌سرعت به یکی از رویدادهای مورد انتظار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ تبدیل شد.

صرافی یونی سوآپ یک صرافی دارایی دیجیتال خودکار است که بر بستر شبکه اتریوم ساخته شده و از رمزارز حاکمیتی خود (UNI) برای تسهیل تراکنش‌های داخلی مختلف استفاده می‌کند. 

در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰، بیش از ۲۵۰ هزار آدرس کیف پول مرتبط با این پلتفرم، توکن‌های رایگان UNI را به عنوان بخشی از ایردراپ دریافت کردند. علاوه بر این، در عرض یک ماه، نزدیک به ۹۱٪ از دارایی‌های موجود توسط آدرس‌های واجد شرایط دریافت شده‌اند.

با این اوصاف، با گذشت سه سال از ایردراپ، هنوز بیش از ۳۰ هزار کیف پول وجود دارد که هنوز ادعای مالکیت توکن‌های باقی‌مانده را نداشته‌اند و تنها اندکی بیش از ۸۴ میلیون دلار توکن UNI برای خرید باقی مانده است.

ایردراپ استلار

دومین ایردراپ در لیست ما مربوط به استلار است؛ یک پروتکل مالی منبع باز و غیرمتمرکز که به کاربران امکان می‌دهد انتقال ارز دیجیتال به فیات ارزان و بین مرزی را تسهیل کنند. در ژوئن ۲۰۱۷، این پروژه به ارزش ۱۰۰۰ دلار توکن XLM به ازای هر بیتکوین (BTC) توزیع کرد که در آن زمان تقریباً ۱۹٪ از کل عرضه توکن پروژه بود. به دنبال آن، در نوامبر ۲۰۱۸، این شرکت توکن‌های XLM به ارزش ۱۲۵ میلیون دلار را به آدرس‌هایی که توسط تیم توسعه‌دهنده‌اش در لیست سفید قرار گرفته بودند، ارسال کرد.

ایردراپ آربیتروم

طی چند سال گذشته، اتریوم به یکی از محبوب‌ترین بلاکچین‌های لایه ۱ در جهان تبدیل شده است. با این حال، این پروژه بارها و بارها با تنگناهای معاملاتی شدید از جمله گس فی بالا مواجه شده است. در نتیجه، راه‌حل‌های مقیاس‌بندی ظاهر شده‌اند که آربیتروم یکی از آنها است.

با تکیه بر فناوری رول‌آپ، آربیتروم می‌تواند نه تنها گس فی را به میزان زیادی کاهش دهد، بلکه به کاهش تراکم در زنجیره اصلی اتریوم نیز کمک می‌کند. بنابراین، دور از انتظار نبود که وقتی این پلتفرم تصمیم گرفت رمزارز بومی خود، ARB را منتشر کند، افراد زیادی تمایل نشان دادند.

امکان دریافت ایردراپ فقط برای آن دسته از کاربرانی که قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ با شبکه تعامل داشته‌اند باز شد. این رویداد در ۱۳ ژانویه ۲۰۲۳ آغاز شد و کاربران می‌توانستند بین ۱۰ تا ۱۰ هزار توکن ARB (بر اساس سطح تعامل خود با شبکه آربیتروم) دریافت کنند. در مجموع، ۱/۱۶۲ میلیارد ARB برای ایردراپ تعیین شد.

ایردراپ سوئت کوین

این اولین ایردراپ در لیست ما است که هنوز انجام نشده است. سوئت کوین (Sweatcoin) و ارائه اولیه نسخه وب۳ آن، Sweat Wallet، از زمان عرضه در بازار در سال ۲۰۱۵، توجه علاقه‌مندان به تناسب اندام را در سراسر جهان برانگیخته است.

افزایش تمایل به این ایردراپ را می‌توان به این واقعیت نسبت داد که کیف پول سوئت به کاربران خود برای انجام فعالیت‌های روزمره مانند دویدن، پیاده‌روی و غیره پاداش می‌دهد–به آنها اجازه می‌دهد تا توکن‌های SWEAT خود را با سایر دارایی‌های دیجیتال یا پاداش‌های فیزیکی مبادله کنند.

در ۱۲ سپتامبر، توکن سوئت برای کاربران در ایالات متحده و همچنین هشت کشور دیگر به نسبت میزان دارایی سوئت کوین آنها ایردراپ خواهد شد. چیزی بیش از ۶۹۰ میلیون دلار توکن سوئت برای این ایردراپ در نظر گرفته شده است و علاقه‌مندان به شرکت باید قبل از ۱۲ سپتامبر ثبت‌نام کنند.

ایردراپ شاردیوم

ایردراپ دیگری که هنوز انجام نشده است اما به لیست ما راه پیدا کرده٬ مربوط به پروژه‌ای به نام Shardeum است، یک پروتکل غیرمتمرکز که به کاربران اجازه می‌دهد شاردهای این پرژه را در هر شبکه‌ای که انتخاب می‌کنند ایجاد و مستقر کنند. هر شارد (shards) مسئول پردازش اطلاعات خودش است و مستقل از شاردهای دیگر عمل می‌کند. آنها به صورت موازی با یکدیگر اجرا می شوند و می توانند با استفاده از تراکنش های متقاطع با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

هنگامی که Shardeum در اوایل سال ۲۰۲۳ اعلام کرد که ۵٪ از کل عرضه توکن SHD خود را ایردراپ می‌کند، افراد زیادی به این پروژه علاقه‌مند شدند. این رویداد فقط برای افرادی آزاد است که قبل از ۳۰ آوریل ۲۰۲۳ را در پروتکل شارد ایجاد کرده یا به آن ملحق شده‌اند و قرار است در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ آغاز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا