آشنایی با بیت کوینآشنایی با سرمایه گذاری

نکات کلیدی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین از زبان ماکسیمالیست‌ها

سه نکته طلایی برای شروع مسیر سرمایه‌گذاری

 

بیتکوین مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. اما علیرغم افزایش شور و شوق، نوسان شدید قیمت این رمزارز همچنان نگران‌کننده است و بسیاری از سرمایه‌گذاران کم‌تجربه را سردرگم می‌کند.

یکی از روش‌های کلیدی که می‌تواند به این سرمایه‌گذاران کمک کند تا مشکلات خود را با نوسانات بیت کوین حل کنند، شروع به پیروی از اصول ماکسیمالیست های بیت کوین است. در ادامه، به نکات کلیدی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین از زبان ماکسیمالیست ها پرداخته‌ایم که می‌تواند به سرمایه‌گذاران بیشتری در یافتن مسیر درست کمک کند.

ماکسیمالیست های بیت کوین: روی پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که با آن آشنایی دارید

ماکسیمالیست ها گروهی از سرمایه‌گذاران هستند که معتقدند بیت کوین تنها دارایی دیجیتال مورد نیاز است و تقاضای آن در آینده افزایش خواهد یافت. آنها بر این باورند که ارزهای دیجیتالی دیگر ارزش انرژی یا صرف وقت را ندارند. نام‌های آشنایی همچون جک دورسی، آدام بک، رابرت کیوساکی و مایکل سیلر در این گروه سرمایه‌گذاران جا می‌گیرند.

پیشنهاد ماکسیمالیست ها این است که فقط روی پروژه‌هایی که به خوبی با آنها آشنایی دارید (برای مثال بیت کوین) سرمایه‌گذاری کنید. به عقیده آنها، سرمایه‌گذاری در یک دارایی دیجیتالی معتبر ایمن‌تر از سرمایه‌گذاری روی آلت کوین‌ها است که سرمایه افراد را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد. 

با افزایش اخیر ارزش بیت کوین، بسیاری از مردم به دنبال راه‌هایی برای سود بردن از این طبقه دارایی هستند، بدون اینکه درک درستی از عملکرد آنها داشته باشند. در حالی که سرمایه‌گذاران می‌توانند از بیت‌کوین به روش‌های مختلفی (مانند معامله، استیک کردن، وام، ماینینگ و بازی) سود کسب کنند، ماکسیمالیست ها ترجیح می‌دهند این دارایی را نگه دارند.

اکثر ماکسیمالیست ها در مسیر سرمایه‌گذاری خود موفق هستند چرا که درک درستی از اهداف مالی، ریسک‌های ذاتی و بازار کلی دارند. این سرمایه‌گذاران که غالباً خلاف روند بازار رفتار می‌کنند و استراتژی مشابه با عموم مردم ندارند، از فرصت‌هایی استفاده می‌کنند که ممکن است توجه عموم افراد را جلب نکند. 

حمایت آنها از بیت کوین ریشه در درک عمیق ارز دیجیتال و نقش آن در حفظ و رشد ثروت دارد. تایید بیت کوین توسط ماکسیمالیست ها برای سرمایه‌گذاران می‌تواند این نکته را به آنها یادآوری کند که خارج از چارچوب فکر کنند.

این دارایی مزایای منحصر به فردی را ارائه می‌دهد که می‌تواند به تنوع پرتفوی سرمایه‌گذاران و افزایش ثروت آنها کمک کند.

ماکسیمالیست های بیت کوین: روی فرآیند تمرکز کنید

مدل سرمایه‌گذاری ماکسیمالیست ها ساده است: بیت‌کوین را در کیف پول‌های خودحضانتی بخرید و نگه‌داری کنید و اجازه دهید ارزش آن در طول زمان انباشته شود. ماکسیمالیست ها از طریق نظم و انضباط، چارچوب‌های فکری محکم و پایبندی به فرآیند سرمایه‌گذاری به این امر دست می‌یابند. پیروی از فرآیند و منضبط ماندن، احتمال هرگونه احساس بالقوه‌ای را که ممکن است بر تصمیمات سرمایه‌گذاری تأثیر بگذارد، به حداقل می‌رساند. مهم‌ترین ویژگی ماکسیمالیست ها داشتن نظم و انضباط است. آنها به سرمایه‌گذاری به دید بلندمدت نگاه می‌کنند که نیاز به صبر دارد و از تصمیم‌گیری‌های عجولانه اجتناب می‌کنند.

حالت ذهنی یک ماکسیمالیست واقعی بیت کوین، خرید و فروش یک رمزارز نیست. این روش احتمالاً برای انواع دیگر سرمایه‌گذاران صدق می‌کند. اما برای ماکسیمالیست ها، پیروی از فرآیند و داشتن نظم و انضباط در خرید بیتکوین زمانی است که قیمت‌ها کاهش می‌یابد. آنها به جای معامله پس از بازدهی سریع، بیت کوین را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند و در نتیجه، معتقدند که سودهای کلانی به دست خواهند آورد.

ماکسیمالیست ها معتقدند که نگه‌داری بیت کوین بهترین راهی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند به کمک آن قدرت خرید خود را به دلیل پذیرش رو به رشد کریپتو توسط کاربران و عرضه ۲۱ میلیون بیت کوین آن افزایش دهند.

ماکسیمالیست های بیت کوین: رویکرد بلندمدت داشته باشید

بسیاری از ماکسیمالیست ها می‌گویند که چارچوب زمانی سرمایه‌گذاری آنها حداقل ۱۰ تا ۲۰ سال است. این رویکرد بلندمدت تنها راهی است که سرمایه‌گذاران مشتاق می‌توانند به کمک آن با بیت کوین درآمد قابل توجهی به دست آورند. از این گذشته، بیت کوین هرگز کوتاه‌مدت نیست. ماکسیمالیست ها صرفاً به این دلیل که کل بازار در جهت مخالف عمل می‌کند، نظر خود را تغییر نمی‌دهند. با تکیه بر این اعتقاد است که سرمایه‌گذاری خود را حفظ می‌کنند.

مایکل سایلر، ماکسیمالیست بیت کوین، مالکیت بیت کوین خود را با عنوان «مزرعه خانوادگی» توصیف کرده است–چیزی که یک سرمایه‌گذار هرگز نباید آن را به عنوان دارایی از دست بدهد. سال گذشته، بازار کریپتو دچار رکود قابل توجهی شد که ناشی از آشفتگی‌های ژئوپلیتیکی و اقتصاد کلان بود. 

سایلور نسبت به کسانی که برای فروش بیت کوین خود عجله داشتند ابراز ناامیدی کرد. رویکرد بلندمدت ماکسیمالیست ها به سرمایه‌گذاری بیت‌کوین مرا به یاد این جمله می‌اندازد که افرادی که به موفقیت‌های بزرگ دست می‌یابند، کسانی هستند که ذهن خود را به سمت آن معطوف می‌کنند.

تا زمانی که یک سرمایه‌گذار بتواند بیت کوین را با قیمت‌های معقول خریداری کند، می‌تواند در درازمدت ثروت ایجاد کند. هر چه زودتر در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنید، زمان بیشتری برای کسب بازده خواهید داشت. و هر چه زمان بیشتری در اختیار داشته باشید، بازدهی بیشتری به دست می‌آورید. این مفهوم عموماً به عنوان اثر مرکب شناخته می‌شود که در مورد بیت کوین کاملاً صدق می‌کند. این موضوع یکی از مقدمات اصلی فلسفه سرمایه‌گذاری ماکسیمالیست‌ها است.

ماکسیمالیست های بیت کوین اصول اساسی ذکرشده را در مسیر سرمایه‌گذاری خود قاطعانه رعایت می‌کنند. پیروی از اصول کلیدی این دسته از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، تضمین می‌کند که نتایج دائمی خوبی ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا