آموزش کسب درآمد

چگونه بدون صرف هزینه سبد سهام ارز دیجیتال بسازیم؟

ساخت سبد سهام ارز دیجیتال بدون صرف هزینه و بدون نیاز به ترید کردن

 

برخی اعتقاد دارند که “برای پول درآوردن باید پول یا سرمایه اولیه داشته باشیم”، اما در دنیای کریپتو و رمزارزها اینگونه نیست. در اینجا چند راه آورده‌ایم که با استفاده از آنها می‌توانید بدون صرف هزینه و بدون ترید کردن سبد سهام ارز دیجیتال یا crypto portfolio خود را بسازید.

شروع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال لزوماً نیازی به اتصال به یک حساب بانکی یا خرید بیت کوین و اتر با پول فیات ندارد. یکی دیگر از راه‌های بدست آوردن ارز دیجیتال و ایجاد یک سبد سهام کریپتو، انجام کارهای مختلف در پلتفرم‌های مختلف وب 3 (Web3) است.

با استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ، کاربران می‌توانند ارز دیجیتال به دست آورند و سپس آن را مبادله کنند، بفروشند یا در کیف پول‌های متمرکز یا غیرمتمرکز نگهداری کنند؛ همه این‌ها بدون خرج کردن پول امکان‌پذیر است.

حال به چند روش برای ایجاد سبد سهام ارز دیجیتال بدون نیاز به اتصال به حساب بانکی نگاهی می‌اندازیم.

 

تعامل با مرورگرهای Web3

فردی که دانش زیادی در زمینه رمزارزها ندارد ممکن است فرآیندهای دانلود و راه اندازی کیف پول و انجام تراکنش‌های بلاک چین را کارهای پرریسک بداند و از آنها دوری کند. یک گزینه جایگزین، صرفاً تعامل با تکنولوژی‌های جدید است و در حال حاضر، راه‌های متعددی وجود دارد که با آنها می‌توانید کار با پلتفرم‌های رمزنگاری شده مختلف را تجربه کنید. یکی از این راه‌ها جایگزین کردن فناوری وب 2 (web2) با مرورگرهای مشابه وب 3 (web3) است.

شرکت گوگل سال‌هاست که بر فضای مرورگر وب و موتور جستجو سلطه داشته و با فروش به تبلیغ‌کنندگان، از کاربران خود سود می‌برد. مرورگر Brave یک پلتفرم جایگزین است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند توکن BAT دریافت کنند و در حین جستجو مالکیت کامل داده‌های خود را داشته باشند. کاربران از فعالیت‌ خود در وب‌سایت‌های تبلیغ‌کنندگان درآمد کسب می‌کنند و Brave پست‌های موتور جستجو را اسپانسر نمی‌کند، که باعث می‌شود جستجوی کاربران به صورت غیرمتمرکز باشد.

در حال حاضر، مرورگر Brave 70% از درآمد خود از تبلیغات را به اشتراک می‌گذارد، و برخی از کاربران تصمیم می گیرند توکن‌های BAT  که بدست می‌آورند را در صرافی های متمرکز یا از طریق کیف پول های وب 3 مانند MetaMask بفروشند.

 

ایجاد محتوا در رسانه‌های اجتماعی و مینت رایگان  NFT

محبوبیت NFTها همچنان در حال رشد است و سرمایه گذاران بالقوه دنیای رمزارزها می‌توانند از انواع نرم افزارهای رایگان برای پیدا کردن و بررسی آدرس کیف پول‌های سرمایه گذاران موفق NFT که NFT های با ارزش بالا تولید کرده‌اند استفاده کنند و همچنین فرصت‌های مینت کردن رایگان NFT و وایت لیست‌ها (whitelist) را پیدا کنند.

کالین هلم، مدیر عامل یک پلتفرم متاورس بازی رایگان به نام Caesarverse، به اهمیتNFT های رایگان در فضای کریپتو اشاره کرد: «اگر کاربران، رسانه‌های اجتماعی و کانال‌های اجتماعی را از نزدیک دنبال کنند همیشه می‌توانند قرعه‌کشی‌های بسیار سخاوتمندانه‌ای پیدا کنند، دارایی‌های دیجیتال به دست آورند و سبد سهام ارز دیجیتال خود را بسازند، آن هم تنها با بازی‌هایی که می‌توانند از آن لذت ببرند.»

برخی از کاربرانی که با سیستم مینت رایگان کار کرده‌اند، موفق شده‌اند NFT‌هایی بسازند که در نهایت به ارزش 10 اتر (ETH) رسیده است.

همانطور کهNFT ها به بستر رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغات نیاز دارند، بلاک چین‌ها و پروتکل‌های جدید نیز نیاز دارند جایی پلتفرم خود را به دفعات تست کنند و پایگاه کاربری نیاز دارند تا از رشد و توسعه پایدار پس از راه اندازی پلتفرم خود اطمینان حاصل کنند.

برخی از بلاک‌چین‌ها مانند Arbitrum توکن خود را ندارند، اما اشاره به ایردراپ نهایی یک توکنباعث شده که کاربران به سمت استفاده از از این بلاک چین و پروتکل‌های درون اکوسیستم Arbitrum جذب شوند.

به عنوان مثال در 6 سپتامبر 2022، کاربرانی که در شبکه Optimism از 1inch استفاده کرده بودند ایردراپی به مبلغ 300000 توکن OP برای استفاده از 1inch پیش از راه اندازی آن دریافت کردند.

برای کاربرانی که دانش فنی استفاده از بلاک چین‌های جدید را ندارند، ایردراپ‌های مبتنی بر فعالیت‌های اجتماعی می‌تواند راه آسان‌تری برای بدست آوردن ارز دیجیتال باشد. با ایردراپ های اجتماعی، کاربران ممکن است مجبور شوند اکانت‌های خاصی را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند، لایک کنند و به اشتراک بگذارند. کاربران به احتمال زیاد نیاز به استفاده از کیف پول غیرمتمرکزی مانند MetaMask برای دریافت ایردراپ‌های اجتماعی دارند.

 

پاداش‌های اشکالات شبکه و تست‌های بتا

بسیاری از پروژه‌های کریپتو و DeFi توکن‌هایی را برای بازاریابی، یافتن باگ یا اشکالات شبکه، تست‌های فاز بتا و کارهای تولید محتوا کنار گذاشته‌اند. بسیاری از فعالان بازار رمزارزها با بازرسی، آزمایش، ساختن طرح‌های برند، بازاریابی، ساخت موسیقی و سایر محتواها، توکن کسب می کنند. در واقع آنها با استفاده از مهارت‌های خود در پروژه‌های دنیای کریپتو مسیر کسب رمزارز و پر کردن سبد سهام ارز دیجیتال خود را آغاز می‌کنند.

جنی شُرش، بنیانگذار GlamJam، تجربیات خود را در مورد اینکه چگونه بدون هزینه های اولیه مسیر خود را در دنیای کریپتو شروع کرده و یک نام تجاری ایجاد کرد، به اشتراک گذاشت:

«ابتدا با ایجاد یک ارزش برای جامعه به صورت رایگان شروع کنید. پس از اینکه جامعه خود را گرد آوردید، شروع به تولید سود و دارایی با آنها می کنید. من شروع به استفاده ازNFT ها برای خرید و فروش بلیط‌های NFT کردم و به شرکت های Web3 برای پروژه های مورد علاقه‌ام اجازه حمایت مالی دادم. قبل از اینکه بفهمم، مردم برای شرکت در رویدادها به من ارز دیجیتال پیشنهاد می‌کردند.»

در حالی که اکثر کاربران فکر می کنند که استفاده از یک حساب بانکی و ارز فیات برای تعامل با بلاک چین و ارزهای دیجیتال ضروری هستند، با این روش‌ها و مشابه آن می‌توان به صورت رایگان و بدون ترید کردن، سبد سهام ارز دیجیتال یا کریپتو خود را ساخت. در واقع، با کمی تلاش، سرمایه‌گذاران مشتاق ارز دیجیتال می‌توانند بدون هیچ هزینه اولیه، غیر از زمان، ارز دیجیتال و NFT کسب کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا