پروژه های دیفای

ایمنی در معاملات مارجین تریدینگ با پلتفرم Nolus

پلتفرم وام‌دهی دیفای Nolus چگونه معاملات مارجین ایمن‌تری را امکان‌پذیر می‌کند؟

 

مارجین تریدینگ یا معاملات مارجین دیفای به دلیل وثیقه‌گذاری بیش از اندازه و لیکویید شدن نمی‌تواند از پتانسیل کامل خود استفاده کند. از این رو پلتفرم Nolus با هدف تغییر فضا سعی در ایمن کردن مارجین تریدینگ دارد.

مارجین تریدینگ دیفای به دلیل مشکلات مداوم از جمله وثیقه اضافی و ریسک لیکویید شدن با موانعی روبرو می‌شود. برخی از برنامه‌های غیرمتمرکز در حال رفع این چالش‌ها هستند.

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) خدمات مالی را با تکیه بر شبکه‌های غیرمتمرکز و غیرقابل اعتماد برای قطع واسطه‌ها و دادن کنترل کامل به کاربران، دوباره ابداع می‌کند. این بخش بلاکچین در حال ظهور یک جایگزین قدرتمند برای تامین مالی سنتی است. یک مورد استفاده محبوب در دیفای اعطای وام است که حدود ۲۵٪ از کل ارزش قفل شده (TVL) در پروتکل‌های دیفای را تشکیل می‌دهد.

معاملات مارجین دیفای

یکی از دلایل جذابیت اعطای وام دیفای این است که معاملات مارجین را در بلاکچین تسهیل می‌کند و دارندگان کریپتو را قادر می‌سازد با ریسک بیشتر به دنبال بازدهی بالاتر باشند. این موضوع شامل استفاده از دارایی‌های کریپتو برای تقویت بالقوه سود است.

معاملات مارجین یک ویژگی اساسی در تامین مالی متمرکز به شمار می‌روند، اما اجرای این رویکرد در دیفای پیچیده‌تر است، چرا که این بخش دارای چالش‌های ذاتی است. برای شروع، یکی از مشکلات وام‌های دیفای، وثیقه بیش از حد است. کاربران اغلب باید ۱۵۰٪ یا بیشتر از ارزش وام را قبل از دریافت بودجه قفل کنند. این وثیقه بیش از اندازه بهایی است که باید برای گرفتن وام بدون امتیاز اعتباری یا گذراندن مراحل احراز هویت مشتری (KYC) پرداخت.

به عنوان مثال، پلتفرم‌های دیفای مانند Aave یا Maker به کاربران این امکان را می‌دهند که دارایی‌های اتریوم خود را وثیقه کنند تا بدون هیچ روش تأییدی، استیبل کوین‌هایی مانند USDC را قرض بگیرند. سپس می‌توان USDC وام گرفته شده را با اتریوم بیشتر مبادله کرد، که میتواند در یک چرخه مجدداً وثیقه شود و به عنوان یک استراتژی معاملاتی مارجین عمل کند. با این حال، این رویکرد مشکلات خود را نیز دارد. اگر ارزش اتریوم یا هر وثیقه ناپایدار دیگر کاهش یابد، کاربران در معرض خطر انحلال قرار می‌گیرند که شرط ضروری برای محافظت از وام‌دهندگان است. این ریسک به دلیل الزامات وثیقه‌سازی بیش از اندازه مشهودتر می‌شود.

بنابراین، معاملات مارجین کریپتو در دیفای یک شمشیر دولبه است. از یک طرف، پتانسیل سود بالایی را در بازارهای صعودی ارائه می‌دهد و به دلیل وثیقه قابل دسترسی است. از سوی دیگر، خطرات قابل‌توجهی دارد٬ زیرا رکود بازار می تواند منجر به لیکویید شدن شود.

پلتفرم وام‌دهی دیفای Nolus چگونه معاملات مارجین ایمن‌تری را امکان‌پذیر می‌کند؟

فضای دیفای در حال تکامل است و آخرین پروتکل‌ها برای معرفی رویکردهای جدید در مواجهه با چالش‌های فعلی ایجاد شده‌اند. یک مثال از این پروتکا‌ها Nolus است، یک زنجیره لایه ۱ که بر روی Cosmos SDK ساخته شده است. محصول اصلی ارائه شده توسط Nolus DeFi Lease یک برنامه کاربردی کاربرپسند است که وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان را در یک شبکه بدون اعتماد به هم متصل می‌کند. این برنامه برخی از مشکلات عمده دیفای را برطرف می‌کند، از جمله وثیقه بیش از اندازه، ریسک بالای لیکویید شدن و عدم مالکیت واقعی دارایی.

راه‌حل زنجیره متقابل غیرحضانتی با ارائه ویژگی‌های زیر، معاملات مارجین را تغییر می‌دهد:

  • وام‌دهی کارآمد: سیستم DeFi Lease Nolus سرمایه‌گذاری‌ها را تا ۱۵۰ درصد افزایش می‌دهد و نیاز به وثیقه را تا سه برابر کاهش می‌دهد.
  • کاهش آستانه لیکویید شدن: این پروتکل به واسطه رویکرد منعطف خود خطر لیکویید شدن کمتری دارد. این پروتکل ادعا می‌کند که آستانه انحلال را ۴۰٪ کمتر از میانگین رقبای خود تعیین می‌کند و قبل از اقدام، حداکثر ۶۵٪ کاهش قیمت دارایی را تحمل می‌کند. علاوه بر آن، Nolus مکانیسم لیکویید شدن جزئی را معرفی کرد، به جای اینکه به طور کامل دارایی‌ها را با رسیدن به حداکثر نسبت وام به ارزش (LTV) به طور جزئی لیکویید کنند. این ویژگی خطر زیان‌های ناگهانی را کاهش می‌دهد و دریافت‌کنندگان وام را قادر می‌سازد تا دارایی‌های بیشتری را حتی در زمان رکود بازار حفظ کنند. علاوه بر این، کاربران زمان بیشتری برای بازگرداندن موقعیت‌های خود به سود خواهند داشت.
  • مالکیت تضمینی: کاربران از طریق استراتژی‌های لیست سفید به دارایی‌های اهرمی پایه دسترسی پیدا می‌کنند.
  • فناوری کراس چین: Nolus با تمرکز نقدینگی خود به طور انحصاری بر استیبل کوین‌ها از چندبخش شدن دارایی جلوگیری می‌کند و امکان دسترسی بی‌وقفه به استخرهای نقدینگی گسترده در شبکه‌های مختلف بلاکچین را فراهم می‌کند.
  • نقدینگی یکپارچه: Nolus با تمرکز بر نقدینگی استیبل کوین، تضمین می‌کند که افراد دریافت‌کننده وام می‌توانند در دارایی‌های خود بدون نیاز به استفاده از استخرهای استقراضی تنوع ایجاد کنند.

به لطف رویکرد و ویژگی‌های منحصر به فرد خود، Nolus با بهبود تعادل بین ریسک‌ها و پاداش‌های بالقوه، معاملات مارجین دیفای را متحول می‌کند.

با ترکیب شیوه‌های کارآمد وام‌دهی با ویژگی‌های جدید مانند کاهش آستانه لیکویید شدن و مکانیسم لیکویید شدن جزئی، این پلتفرم تجربه ای امن تر و شهودی تر را برای تریدرهای ارز دیجیتال به دنبال استفاده از فرصت‌های دیفای ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا