معرفی رمز ارز ها

استیبل کوین پی پال چگونه بر مقررات ایالات متحده تأثیر می‌گذارد؟

معرفی استیبل کوین پی پال با پشتوانه دلار آمریکا و دلایل اهمیت آن

 

استیبل کوین پی پال با نماد تجاری PYUSD با نسبت ۱:۱ به دلار آمریکا راه‌اندازی شده و توسط Paxos Trust منتشر می‌شود.

مدیرعامل پی پال می‌گوید تغییر مسیر به سمت ارزهای دیجیتال نیازمند ابزاری پایدار است که هم از نظر دیجیتالی بومی باشد و هم به راحتی به ارزهای فیات مانند دلار آمریکا متصل شود.

مشتریان پی پال می‌توانند با استفاده از استیبل کوین پی پال خریدهای خود را تکمیل کنند.

این استیبل کوین تازه منتشر شده به پشتوانه دلار آمریکا، خزانه آمریکا و ارزهای معادل آن فعال شده است و به عنوان یک ابزار ایمن و باثبات در فضای وب3 در دسترس کاربران خواهد بود. این استیبل کوین با نسبت ۱:۱ به دلار آمریکا راه‌اندازی شده و توسط Paxos Trust منتشر خواهد شد.

مشتریان پی پال از این پس می‌توانند این استیبل کوین را بین پلتفرم پی پال و والت‌های خارج از این پلتفرم انتقال دهند. علاوه بر این، مشتریان پی پال می‌توانند رمزارزهایی را که در این پلتفرم پشتیبانی می‌شوند از استیبل کوین PayPal USD و به آن تبدیل کنند که به تسهیل فرآیند استفاده از این استیبل کوین و پلتفرم آن کمک می‌کند.

چرا استیبل کوین پی پال برای واشنگتن زنگ خطر است و می‌تواند مذاکرات قانونی را متزلزل کند؟

برای برخی از تنظیم‌کنندگان مالی در ایالات متحده، استیبل کوین لیبرا (Libra)–که می‌توان آن را تلاش ناموفقی از سوی فیسبوک در جهت ایجاد یک استیبل کوین جدید دانست–برای همیشه بحث در مورد تنظیم استیبل کوین‌ها را تغییر داد.

لحظه‌ای که PayPal اعلام کرد که تصمیم به عرضه یک استیبل کوین جدید دارد، برای همه کارشناسان سیاست ارزهای دیجیتال در واشنگتن یادآور استیبل کوین لیبرا بود.

در محافل دارایی‌های دیجیتال، تلاش قبلی که توسط متا پلتفرمز (META) انجام شد، همواره نشان‌دهنده حماقت Big Tech در رابطه با تنظیم‌کنندگان و قانون‌گذاران خواهد بود و این اقدام جدید پی پال بحث داغ قوانین استیبل کوین در ایالات متحده را بار دیگر بر سر زبان‌ها انداخته است. با این حال، شرکت پی پال در دوره متفاوتی وارد بازار شده است–مسلماً از همیشه به آنچه صنعت کریپتو تا به حال در خصوص وادار کردن قانون‌گذاران برای نوشتن قوانینی برای این توکن‌ها که می‌تواند ترس‌های دولت را تسکین دهد، نزدیک‌تر است.

استیبل کوین پی پال (PYUSD)–جدیدترین استیبل کوین متصل به دلار آمریکا-یک توکن مبتنی بر اتریوم خواهد بود که قبل از گسترش به برنامه Venmo PayPal به مشتریان پرداخت آنلاین این شرکت ارائه می‌شود.

پی پال به مشتریان خود اجازه خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در سیستم خود را از سال ۲۰۲۰ و در Venmo از آوریل ۲۰۲۱ صادر کرده است، اما مشتریان در ابتدا قادر به انتقال ارزهای دیجیتال خود به یک کیف پول خارجی نبودند. در سال ۲۰۲۲، پی پال به کاربران اجازه داد تا دارایی‌های رمزارز خود را به کیف پول‌های شخص ثالث منتقل کنند و این قابلیت را به Venmo در آوریل ۲۰۲۳ گسترش داد.

اتفاقی که برای PYUSD پی پال افتاده، در واقع اولین باری است که یک شرکت مالی بزرگ از استیبل کوین خود حمایت می‌کند. به طور ویژه، PYUSD یک استیبل کوین با پشتوانه فیات خواهد بود، که به یک ارز صادر شده توسط دولت متصل می‌شود تا ارزش ثابتی در دنیای بی‌ثبات ارزهای دیجیتال پیدا کند.

چگونه استیبل کوین پی پال بر مقررات ایالات متحده تأثیر می‌گذارد؟

حرکت پی پال در یک نقطه عطف از لحاظ قانون‌گذاری در دنیای کریپتو انجام شده است.

پاتریک مک‌هنری، رئیس بخش خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، گفت: «این اعلامیه سیگنال واضحی است مبنی بر اینکه استیبل کوین‌ها–اگر تحت یک چارچوب نظارتی روشن منتشر شوند–به عنوان ستونی از سیستم پرداخت قرن بیست و یکم عمل خواهند کرد.» مک‌هنری شخصی بود که لایحه استیبل کوین را به سمت رای بالقوه سوق داد. او می‌گوید استیبل کوین پی‌پال، بر اهمیت ادامه پیشبرد قوانین تأکید می‌کند، اگرچه انتظار می‌رود این فشار زمانی که به سنا برسد، با مقاومت زیادی روبرو شود.

ایان کاتز، تحلیلگر Capital Alpha در واشنگتن، در مورد اعلام PayPal در یادداشتی به مشتریان خود گفت: «ما فکر می‌کنیم که این امر می‌تواند دموکرات‌های سنا را تشویق کند تا بیشتر در مورد قوانین استیبل کوین مشارکت کنند که البته لزوماً چیز خوبی برای نیروهای طرفدار رمزارزها نیست.»

سنای تحت کنترل دموکرات‌ها شامل سناتور الیزابت وارن (دموکرات) است که رمزارز را یک خطر مالی می‌داند که جیب آمریکایی‌ها را خالی می‌کند، و سناتور شرود براون (دی اوهایو) که کمیته بانکی سنا را اداره می‌کند و قبلا به شدت به این بخش مشکوک بوده است. جدا از نگرانی در مورد کلاهبرداری و هک در دنیای کریپتو، آنها نگران تأثیراتی هستند که یک استیبل کوین در مقیاس بزرگ می‌تواند بر سیستم بانکی ایالات متحده در یک بحران بزرگ داشته باشد و نگران این هستند که کنترل مشتری‌ها می‌تواند صنعت را دچار بی‌ثباتی کند.

یکی از لابی‌گران رمزارز مشاهدات خود را اینگونه اعلام کرد که دموکرات‌های کمیته مک‌هنری که اخیراً به پیشبرد لایحه استیبل‌کوین رای منفی داده بودند، به رویکرد قبلی خود درباره شرکت‌های فناوری غول‌پیکر که وارد دنیای رمزارزها می‌شوند، بازگشته‌اند. این شکایات زمانی به اوج رسید که فیس بوک پروژه سه ساله محکوم به شکست خود را برای تأسیس لیبرا که بعداً به نام Diem شناخته شد آغاز کرد. این پروژه در نهایت توسط صندوق ذخیره فدرال (فدرال رزرو) شکست خورد و این نهاد هشدار داد که ممکن است هرگز این توکن را تایید نکند.

نماینده ماکسین واترز (D-Calif.)، دموکرات کمیته مجلس نمایندگان، در جریان جلسه استماع اخیر در مورد لایحه استیبل کوین شکایت کرد که قانون فعلی به غول‌های فناوری بزرگ اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را راه‌اندازی کنند–سناریویی که از نظر او بسیار می‌تواند خطرناک باشد. در حال حاضر پی پال مثال خوبی برای این نماینده به شمار می‌رود.

کاتز گفت، توکن پی پال مطمئناً «توجه تنظیم‌کننده‌ها، به‌ویژه فدرال رزرو، را که نگران پیامدهای ثبات مالی بلندمدت یک استیبل کوین وابسته به دلار است، به خود جلب می‌کند». اما چه مثبت و چه منفی، این اخبار احتمالاً احساس ضروری بودن این اقدامات را در کار قانون‌گذاری به حرصان می‌اندازد. جی کیم، رئیس سیاست جهانی شورای کریپتو در زمینه نوآوری، استدلال کرد که این امر نشان می‌دهد که اکنون برای کنگره زمان اقدام است.

او در بیانیه‌ای به کوین دسک گفت: «را‌ه‌اندازی استیبل کوین پی پال تأکیدی است بر اینکه استیبل کوین‌ها نقش مهمی در پرداخت‌های دیجیتال، حواله‌های بین‌مرزی و موارد دیگر در سیستم پرداخت خواهند داشت.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا