اخبار اتریوماخبار بلاک‌چین

راه‌اندازی فیلتر پیشرفته اتراسکن برای شخصی‌سازی جست‌وجو در بلاک چین

ابزار فیلترینگ پیشرفته‌ اتراسکن با قابلیت شخصی‌سازی نتایج جست‌وجوی کاربران

 

در دوم ژوئن ۲۰۲۳، پورتال وب کاوشگر بلاک چین اتریوم به نام اتراسکن (Etherscan) قابلیت جدیدی را منتشر کرد که به کاربران اجازه می‌دهد جست‌وجوهای تراکنش خود را با کمک فیلترها اصلاح کنند. به کمک این فیلتر، افراد و محققان می‌توانند نتایج تحقیقات خود را با استفاده از این فیلترهای جدید محدودتر و شخصی‌سازی کنند.

معرفی ابزار پیشرفته فیلترینگ با Etherscan 

کاربران اکنون می‌توانند با انتشار آپدیت فیلتر جدید اتراسکن، اکوسیستم و فعالیت بلاک چین اتریوم را به شیوه‌ای متفاوت کاوش کنند. نسخه جدید که به عنوان «فیلتر پیشرفته» شناخته می‌شود، کاربران را قادر می‌سازد تا جست‌وجوهای بلاک چین را با استفاده از معیارهای خاص اصلاح کنند.

در حساب توییتر این تیم آمده است: «فیلتر پیشرفته به شما امکان می‌دهد انواع تراکنش‌ها را در یک نمای واحد تجزیه و تحلیل کنید. می‌توانید نتایج را بر اساس نوع تراکنش، نام عملکرد، مدت زمان، مبالغ، دارایی‌ها و آدرس‌های مبدأ و مقصد فیلتر کنید». 

ابزار Advanced Filter در اتراسکن می‌تواند به نظارت بر فعالیت‌های وام‌دهی NFT در پلتفرم‌هایی مانند Blur کمک کند. با استفاده از فیلدهای فیلتر، تحلیلگران می‌توانند به راحتی بر کلکسیون‌های برتر NFT که به عنوان وثیقه وام مورد استفاده قرار می‌گیرند، نظارت داشته باشند.

تیم اتراسکن نمونه‌ای از بررسی نقل و انتقالات و تراکنش‌های داخلی مرتبط با روتر Multichain نسخه ۶ را در یک دوره هفت روزه ارائه کرد.

نمونه نتایج فیلتر اتراسکن برای تراکنش‌ها و انتقال‌ها در یک دوره ۷ روزه
نمونه نتایج فیلتر اتراسکن برای تراکنش‌ها و انتقال‌ها در یک دوره ۷ روزه – منبع: bitcoin.com

استقبال جامعه کریپتو از ابزار جدید اتراسکن

محققان بلاک چین و تحلیلگران داده در توییتر واکنش‌های مثبتی به ابزار جدید نشان داده‌اند و بسیاری از آنها نیز اعلام کرده‌اند که این ابزار ردیابی حرکت وجوه مسروقه در کلاهبرداری‌ها و هک‌ها را آسان‌تر می‌کند.

کاربران این فیلتر پیشرفته همچنین می‌توانند جست‌وجوهای فیلتر خود را برای مراجعات بعدی ذخیره کنند.

محدودیت‌های ابزار جدید فیلترینگ اتراسکن

تیم اتراسکن اعلام کرد که نسخه جدید نسخه بتا است و هنوز محدودیت‌هایی دارد. این مشکلات و محدودیت‌ها عبارتند از: «توکن‌های اعتباری شناخته‌نشده، نادیده گرفتن توکن‌های فهرست، و تراکنش‌های ناموفق که هیچ گزینه‌ای برای پنهان کردن آن‌ها وجود ندارد. همچنین، آدرس‌های مبدل و مقصد فقط توسط اپراتور OR امکان پیوستن دارند».

پیشنهاد برخی از اعضای جامعه کریپتو این بود که اگر ویژگی‌هایی همچون قرار دادن تگ‌ نام‌ عمومی آدرس‌ها به API اتراسکن اضافه شود نیاز به فعالیت کارآگاه‌های بلاک چین کاهش پیدا می‌کند.

تیم Etherscan معتقد است که ابزار فیلتر جدید برای جامعه مفید خواهد بود و در یک پست وبلاگی درباره این فیلتر پیشرفته اظهار داشت: «با اصلاح نتایج جست‌وجو بر اساس معیارهای خاص، کاربران می‌توانند روی تراکنش‌ها، آدرس‌ها و فعالیت‌هایی تمرکز کنند که بیشترین ارتباط را با نیازهای تحقیقاتی و نظارتی آنها دارد.»

بدیهیست که این ابزار با در نظر گرفتن هک‌ها و کلاهبرداری‌های پیش‌آمده در دنیای کریپتو، نقش مهمی ایفا می‌کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا