تحلیل اساتید رمزآگاهتحلیل تکنیکالتحلیل قیمت آلت کوین ها

۵ ارز دیجیتال پیشنهادی برای واچ‌لیست این هفته

تحلیل تکنیکال ۵ ارز دیجیتال برای واچ‌لیست این هفته

 

با نزدیک شدن به هاوینگ بیتکوین و باتوجه به اخبار جنگ در روزهای اخیر، ۵ ارز دیجیتال برای واچ‌لیست این هفته در نظر گرفتیم که در این خبر تحلیلی به آنها می‌پردازیم.

تحلیل ارز دیجیتال تون کوین TONUSDT

چارت اول ارز دیجیتال تون کوین (TON)
چارت اول ارز دیجیتال تون کوین (TON) – منبع: TradingView

ارز دیجیتال تون‌کوین که توکن تلگرام محسوب می‌شود، با توجه به افزایش استفاده از اکوسیستم تلگرام، رشد چشمگیری را تحربه کرده است. اما از اخبار جنگ در امان نبوده و نزول شدیدی را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرد.

چارت دوم ارز دیجیتال تون کوین (TON)
چارت دوم ارز دیجیتال تون کوین (TON) – منبع: TradingView

در حال حاضر، به نظر می‌رسد در حال تشکیل تریدینگ رنج است و امروز پس از نزول شدید در روز گذشته و شکار مبدا اسپایک، رشد ۷ درصدی را از این رمزارز شاهد بودیم. 

چارت سوم ارز دیجیتال تون کوین (TON)
چارت سوم ارز دیجیتال تون کوین (TON) – منبع: TradingView

ممکن است بعد از صعود اخیرش، مدتی در تریدینگ رنج بین دو سطح رنج بزند و اصلاح قیمت داشته باشد، و سپس برای موج صعودی بعدی آماده شود. 

تحلیل ارز دیجیتال ورم هول WUSDT

پروژه Wormhole که امکان انتقال دارایی‌های دیجیتال بین بلاکچین‌های مختلف را فراهم می‌کند، به تازگی از طریق ایردرپ، توکن W را توزیع کرده است و بین کاربرانش چنان محبوب شده که توانسته رتبه ۵۴ مارکت را از آن خود کند. این پروژه قصد دارد همچنان با اهدای توکن به بیش از ۴۰۰ هزار کیف پول جامعه خود را گسترش دهد؛ بنابراین باید منتظر آزادسازی مجدد توکن‌های این پروژه باشیم.

چارت اول ارز دیجیتال ورم هول (W)
چارت اول ارز دیجیتال ورم هول (W) – منبع: TradingView

از دید تکنیکال، این رمزارز در حال زدن سقف و کف‌های پایین‌تر است و هنوز روند صعودی خود را آغاز نکرده است. 

چارت دوم ارز دیجیتال ورم هول (W)
چارت دوم ارز دیجیتال ورم هول (W) – منبع: TradingView

آخرین سقف (High) ارز دیجیتال W با رنگ نارنجی مشخص شده است. در صورتی که این سقف را شارپ بشکند، می‌توانیم انتظار شروع روند صعودی را داشته باشیم. 

چارت سوم ارز دیجیتال ورم هول (W)
چارت سوم ارز دیجیتال ورم هول (W) – منبع: TradingView

اما با توجه به روند نزولی، سناریو نزولی محتمل‌تر است. در صورت تشکیل QM در تایم‌فریم ۱ ساعته (مانند الگوی نقطه‌چین شده) می‌توان انتظار افت بیشتر و زدن کف قبلی را داشت. تارگت های پیش‌روی ارز دیجیتال ورم هول عددهای ۰/۴۶۴۲ و ۰/۴۱۸۲ هستند. 

تحلیل ارز دیجیتال سلستیا TIAUSDT

سلستیا (TIA) فقط یک پروژه معمولی نیست. شاید بلندپروازانه به‌نظر بیاید اما این پروژه این پتانسیل را دارد که یک تغییر پارادایم در نحوه درک و تعامل ما با شبکه‌های بلاک چین است. شبکه سلستیا به عنوان یک پلتفرم برای تسهیل ایجاد و استقرار بلاکچین‌های متناسب با کسری از هزینه معمول، ظهور کرده است.

Celestia که به عنوان یک اجماع و شبکه داده مدولار عمل می‌کند، به عنوان یک زنجیره حداقلی که مسئولیت انتشار تراکنش‌ها را بدون اجرای مستقیم آنها بر عهده دارد، عمل می‌کند.

از ویژگی‌های برجسته سلستیا، در دسترس بودن داده‌هاست که مشارکت در شبکه را دموکراتیک می‌کند و به هر کاربر، از کاربران کامپیوترهای شخصی گرفته تا دارندگان گوشی‌های هوشمند، این فرصت را می‌دهد تا فعالانه به عنوان اعضای ارزشمند شبکه تعامل داشته باشند.

این رویکرد یک اکوسیستم پر جنب و جوش و متنوع را تقویت می‌کند و سلستیا را به عنوان یک محرک برای پذیرش انبوه فناوری‌های بلاکچین و دموکراتیک کردن مدیریت داده‌ها قرار می‌دهد. در حال حاضر باید منتظر حرکت بیتکوین بمانیم تا واکنش تیا به همراه دیگر آلتکوین ها را مشاهده کنیم.

چارت اول ارز دیجیتال سلستیا (TIA)
چارت اول ارز دیجیتال سلستیا (TIA) – منبع: TradingView

ارز دیجیتال TIA شیب نزولی زیادی دارد. آخرین سقف این رمزارز با دایره نارنجی در تصویر مشخص شده که بعد از آن قیمت ریزش زیادی داشته. 

روند قیمت در حال حاضر نزولیست. 

چارت دوم ارز دیجیتال سلستیا (TIA)
چارت دوم ارز دیجیتال سلستیا (TIA) – منبع: TradingView

در صورت اصلاح قیمت تا حداقل ۵۰٪ فیبوناچی به بالا، می‌توانیم موج نزولی بعدی این ارز دیجیتال را بگیریم. 

چارت سوم ارز دیجیتال سلستیا (TIA)
چارت سوم ارز دیجیتال سلستیا (TIA) – منبع: TradingView

در صورت ادامه روند نزولی تارگت‌های ۷/۵۳۵۸ و ۵/۰۳۳۸ را در پیش دارد.

چارت چهارم ارز دیجیتال سلستیا (TIA)
چارت چهارم ارز دیجیتال سلستیا (TIA) – منبع: TradingView

تنها در صورت شکست سقف قبلی و پولبک، می‌توانیم انتظار روند صعودی را داشته باشیم. 

تحلیل ارز دیجیتال آربیتروم ARBUSDT

برخلاف ارزهای سنتی که مؤسسات مالی متمرکز کنترل و تنظیم می‌کنند، آربیتروم روی یک پلتفرم غیرمتمرکز عمل می‌کند. این تمرکز نداشتن به این معناست که هیچ نهاد واحد یا دولتی بر عملیات یا ارزش خود کنترل ندارد. درعوض عملکرد و ارزش آن به کمک عوامل بی‌شماری از جمله تقاضای کاربران، پیشرفت‌های تکنولوژیکی و پویایی بازار تعیین می‌شود.

فراتر از داده‌های تاریخی، سرمایه‌گذاران باید ارزش ذاتی ARB را درک کنند. ارز دیجیتال آربیتروم چه مشکلی را حل می‌کند و در مقایسه با راه‌حل‌های دیگر چقدر به آن مشکل رسیدگی خواهد کرد؟ هرچه یک ارز دیجیتال در جایگاه خود کاربردی‌تر باشد، احتمال موفقیت آن در بلندمدت بیشتر است.

یکی دیگر از عناصر قابل توجه در قیمت‌گذاری ARB، همبستگی آن با دیگر ارزهای دیجیتال اصلی است. اگر زمانی که قیمت بیتکوین افزایش پیدا کند، قیمت ARB نیز افزایش می‌یابد، که نشان‌دهنده یک همبستگی قوی است که آربیتروم را مستعد روندهای گسترده‌تر بازار کریپتو می‌کند.

چارت اول ارز دیجیتال آربیتروم (ARB)
چارت اول ارز دیجیتال آربیتروم (ARB) – منبع: TradingView

روند جفت ارز ARBUSDT نزولیست و به تازگی یکی از تارگت‌ها و سطوح مهم خود را در گذشته شکار کرده است.

چارت دوم ارز دیجیتال آربیتروم (ARB)
چارت دوم ارز دیجیتال آربیتروم (ARB) – منبع: TradingView

اگر حداقل تا ۵۰٪ فیبوناچی یا بالاتر اصلاح انجام دهد، می‌توان موج نزولی بعدی آن را گرفت.

چارت سوم ارز دیجیتال آربیتروم (ARB)
چارت سوم ارز دیجیتال آربیتروم (ARB) – منبع: TradingView

در صورت شکل‌گیری سناریو نزولی، تارگت‌ها به ترتیب ۰/۸۶۰۴ و ۰/۷۴۵۹ هستند.

تحلیل ارز دیجیتال گالا GALAUSDT

پلتفرم گالا گیمز (Gala Games) یکی از پروژه‌هایی است که سهم بزرگی از این بازار را از آن خود کرده است. گالا گیمز در واقع پلتفرم ساخت بازی‌های بلاک‌چینی بوده و ارز بومی این پلتفرم گالا (GALA) نام دارد.

هدف اصلی گالا گیمز هدایت صنعت گیمینگ به سمت غیرسنتی آن بوده تا گیمرها بتوانند کنترل و مدیریت بازی‌های خودشان را در دست بگیرند. در واقع پروژه گالا گیمز می‌خواهد با دادن مدیریت سرمایه و دارایی درون بازی به کاربران با بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین، بازی‌ها را با خلاقیت و تفکر خلاقانه پیوند بزند.

به‌رغم جامعه کوچک و محدود بسیاری از بازی‌های این حوزه که معمولا عدد آن بین ده‌ها تا صدها هزار بازیکن است، جامعه گالا گیمز از ۱/۳ میلیون کاربر فعال تشکیل شده است. در نتیجه، بازی‌های عرضه شده روی این پلتفرم شانس تبدیل شدن به بازی‌های P2E (یا همان مدل بازی برای کسب درآمد) محبوب در فضای بلاک‌چینی را دارد.

با وجود اینکه اکثر بازی‌های گالا گیمز به جز نسخه بتای بازی Town Star هنوز به مرحله انتشار و اجرا نرسیده‌اند اما با توجه به ۱/۳ میلیون کاربر فعال این توکن، با افزایش تقاضا برای ارز دیجیتال گالا، پتانسیل افزایش قیمت آن نیز قطعا وجود دارد.

چارت اول ارز دیجیتال گالا (GALA)
چارت اول ارز دیجیتال گالا (GALA) – منبع: TradingView

ارز GALA در تایم فریم هفتگی کانال نزولی خود را شکسته و سقف و کف‌های بالاتر را زده. بعد از آخرین سقفش در تایم هفتگی و روزانه، در استراحت قیمت به سر می‌برد.

چارت دوم ارز دیجیتال گالا (GALA)
چارت دوم ارز دیجیتال گالا (GALA) – منبع: TradingView

اما در روزهای اخیر، با کندل‌های شارپ به سمت آخرین کف صعودی‌اش حرکت کرده است. در صورت زدن آخرین کف صعودی می‌توان انتظار افت قیمت تا سطح شکست کانال را داشت.

چارت سوم ارز دیجیتال گالا (GALA)
چارت سوم ارز دیجیتال گالا (GALA) – منبع: TradingView

اگر تا سطح شکست کانال (یا همان کف تریدینگ رنج) افت داشته باشد، می‌توان انتظار تشکیل یک تردینگ رنج در تایم فریم روزانه را داشت. 

چارت چهارم ارز دیجیتال گالا (GALA)
چارت چهارم ارز دیجیتال گالا (GALA) – منبع: TradingView

در صورت حفظ کف حفاظت شده قبلی‌اش، می‌توانیم انتظار صعودی شدن روند را برای گالا داشته باشیم. اولین تارگت ما پس از تایید سناریو صعودی، قیمت ۰/۰۸۷۲۲۱ است.

چارت پنجم ارز دیجیتال گالا (GALA)
چارت پنجم ارز دیجیتال گالا (GALA) – منبع: TradingView

تایید سناریو صعودی در صورتی اتفاق می‌افتد که قیمت سقف قبلی خود در تایم فریم چهارساعته را شکسته و ساختار (structure) خود را عوض کند. در این صورت، پس از پولبک می‌توان موج صعودی بعدی را گرفت. 

نکته مهم: این تحلیل صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارد و سیگنال خرید و فروش محسوب نمی‌شود. برای سرمایه‌گذاری DYOR را فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا