اخبار بیت کوین

وارن بافت مخالفت خود را با بیتکوین اعلام کرد

آیا بیتکوین می‌تواند وارن بافت را شکست دهد؟

 

رهبر افسانه‌ای شرکت Berkshire Hathaway وارن بافت، از ارزهای دیجیتال دور شده است. علیرغم موفقیت گسترده وارن بافت در سرمایه‌گذاری، او همواره نسبت به ارزهای دیجیتال، به ویژه بیتکوین تردید داشت.

وارن بافت و چارلی مانگر این بار موضع منفی خود نسبت به بیتکوین را جور دیگری نشان دادند. این دو فرد مهم بیتکوین را با تله موش مقایسه کردند. بدبینی بافت تا جایی خود را نشان داده که اعلام کرد حتی اگر قیمت بیتکوین به ۲۵ دلار کاهش یابد، آن را نمی‌خرد. در حالی که برکشایر سهامی در Nu Holdings، بانک دیجیتال دوستدار کریپتو در برزیل دارد، این شرکت همچنان در اجتناب از سرمایه‌گذاری مستقیم در رمزارزها ثابت قدم است. 

پیروزی بیتکوین با وجود انتقاد وارن بافت

بیتکوین اخیراً به بالاترین رکورد خود رسیده و در مارس ۲۰۲۴ از سطح ۶۹ هزار دلار گذشت. این دستاورد با تأیید ETF بیتکوین مصادف شد و نقطه عطفی در بازار ارزهای دیجیتال است.

با وجود موضع انتقادی وارن بافت، ارزش بازار بیتکوین اکنون به ۱/۳۱ تریلیون دلار رسیده است که از ارزش تقریبی ۸۶۸ میلیارد دلاری برکشایر هاتاوی بیشتر است. چنین افزایش قیمتی نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری بیتکوین است و کاملاً سخنان محتاطانه وارون بافت را رد می‌کند. سرمایه‌گذاران بیت کوین دستاوردهای قابل توجهی را تجربه کرده‌اند که نشان‌دهنده عملکرد این ارز دیجیتال از زمان اظهار نظر وارن بافت در سال ۲۰۱۸ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا