آموزش سرمایه گذاری و معامله

سبد خرید سهام پیشنهادی ChatGPT در سال ۲۰۲۴

معرفی ۵ سهام برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۴ از نگاه ChatGPT

 

پس از راه‌اندازی پلتفرم پیشرفته توسط ChatGPT توسط OpenAI، موج جدیدی از بحث‌ها در زمینه هوش مصنوعی مطرح شد. در این میان، این فناوری مسیر پیشرفت خود را طی کرد و به سرعت در تمام زمینه‌ها مهارت‌های خود را نشان داد. به علاوه، ChatGPT ایده‌های ارزشمندی در دنیای سرمایه‌گذاری سهام نیز ارائه کرده است.

با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۴، کارشناسان مالی بیشتری از هوش مصنوعی برای دست‌یابی به فرصت‌های طلایی بازار سهام در سال آینده استفاده می‌کنند. در جدیدترین مقاله Finbold از ChatGPT خواسته‌ایم تا با توجه به داده‌هایی که دارد ۵ سهام برتر را برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۴ معرفی کند که با افزایش قیمت روبرو می‌شوند. 

در این مقاله با این پنج سهام برتر از نظر ChatGPT آشنا می‌شویم.

سهام شرکت انویدیا (NASDAQ: NVDA)

اولین انتخاب ChatGPT غول سازنده تراشه یعنی شرکت Nvidia بود. واحدهای پردازش گرافیکی این شرکت در هوش مصنوعی، بازی و مراکز داده بسیار اهمیت دارند. 

ChatGPT درباره دلیل انتخاب سهام این شرکت می‌گوید: «پردازنده‌های گرافیکی انویدیا با ارائه برنامه‌های کاربردی در بخش‌های مختلف مانند مراقبت‌های بهداشتی، ماشین‌های اتوماتیک و موارد دیگر مورد نقش بسزایی در رشد هوش مصنوعی (AI) و دیپ لرنینگ داشته‌اند. از طرفی، نوآوری مستمر و استراتژی‌های خرید تهاجمی شرکت Nvidia باعث می‌شود که این شرکت نقشD کلیدی در صنعت پررونق فناوری داشته باشد.»

سهام و ارزش بازار شرکت انویدیا
سهام و ارزش بازار شرکت انویدیا – منبع: Finbold

با توجه به تقاضای زیاد برای پردازنده‌های گرافیکی و گسترش استفاده از آن در مراکز داده‌ها و محاسبات به نظر می‌رسد انویدیا در سال ۲۰۲۴ رشد چشمگیری را تجربه کند.

سهام انویدیا در سال ۲۰۲۳ بیش از ۳ برابر شد و با رونق بی‌سابقه هوش مصنوعی این شرکت نیز مسیر رو به رشدی را طی کرد.

مطالعه بیش‌تر: پیشنهاد ChatGPT برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها: اتریوم، کاردانو و تزوس بخرید!

سهام شرکت آمازون (NASDAQ: AMZN)

نفوذ شرکت آمازون جف بزوس بسیار فراتر از یک خرده‌فروشی آنلاین است و می‌توان به عنوان غول تجارت الکترونیک از آن یاد کرد. در درجه اول شرکت آمازون خدمات وب آمازون را ارائه می‌کند و این شرکت بزرگترین ارائه‌دهنده خدمات ابری در جهان و محرک اصلی سود شرکت است. علاوه بر این آمازون به دنبال بررسی فناوری‌های نوظهور از جمله هوش مصنوعی و اتوماسیون است.

سهام و ارزش بازار شرکت آمازون
سهام و ارزش بازار شرکت آمازون – منبع: Finbold

ChatGPT درباره این سهام اینگونه گفت: «از آنجایی که تقاضا برای خدمات آنلاین،‌ تجارت الکترونیک هوش مصنوعی و حافظه ابری روز به روز بیشتر از قبل می‌شود، مجموعه متنوع آمازون با تمرکز بی‌وقفه بر رضایت مشتری، به یک انتخاب رضایت‌بخش برای سرمایه‌گذاران در سال ۲۰۲۴ تبدیل شده است.»

قیمت سهام آمازون در سال ۲۰۲۳ بیش از ۵۳ درصد افزایش یافت و در حال حاضر با قیمت ۱۳۱/۴۷ دلار معامله می‌شود.

سهام پلتفرم متا (NASDAQ: META)

پلتفرم‌های متا که قبلاً همه با نام فیسبوک آن را می‌شناختیم، در آینده به شبکه‌های اجتماعی با تمرکز بر واقعیت مجازی و متاورس تبدیل می‌شوند. این پلتفرم با استفاده از Oculus و سایر ابتکارات مانند VR و Meta قصد دارد نحوه تعامل آنلاین افراد را تغییر دهد و افق‌های جدیدی برای ارتباطات، بازی و تجارت به روی کاربران باز کند. 

سهام و ارزش بازار شرکت متا
سهام و ارزش بازار شرکت متا – منبع: Finbold

با این حال فناوری هوش مصنوعی به شدت مورد توجه پلتفرم متا قرار گرفته است به طوری که این شرکت در چند ماه گذشته از چندین راه‌حل و مدل هوش مصنوعی رونمایی کرد. ChatGPT گفت: «این رویکرد آینده‌نگر متا به فناوری و چشم‌انداز بلندمدت آن به دنیای دیجیتال این پلتفرم را به یک سهام مهم در سال ۲۰۲۴ تبدیل می‌کند.»

سهام متا پس از سال ۲۰۲۲ تقریباً ۱۶۰ درصد افزایش یافت و از حدود ۱۲۴ دلار به ۳۲۴ دلار رسید.

سهام شرکت تسلا (NASDAQ: TSLA)

این شرکت که ۲۰ سال پیش تاسیس شد، در حال حاضر بزرگترین خودروساز جهان است و در خط مقدم بخش خودروهای الکتریکی قرار دارد.

بازار خودروهای برقی مسیر رو به رشدی دارد و محصولات نوآورانه، فناوری باتری و شبکه سوپر شارژر شرکت تسلا رشد این بازار را دوچندان می‌کند.

سهام و ارزش بازار شرکت تسلا
سهام و ارزش بازار شرکت تسلا – منبع: Finbold

علاوه بر این، فناوری رانندگی خودکار تسلا که یا  FSD می‌تواند موقعیت این شرکت در صنعت خودروسازی را تقویت کند. ChatGPT گفت: «در بحبوحه افزایش نگرانی‌های زیست‌محیطی و پذیرش خودروهای الکتریکی، رویکرد آینده‌نگر تسلا در رابطه با انررژی‌های تجدیدپذیر و ماشین‌های الکتریکی باعث می‌شود که این شرکت در صدر برترین سهام‌ها در سال ۲۰۲۴ قرار بگیرد.»

سهام تسلا در سال جاری بیش از دو برابر افزایش داشت و از ۱۰۸ دلار به حدود ۲۵۵ دلار رسید و همین موضوع نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران به غول EV است. 

سهام تسلا در سال ۲۰۲۳ بیش از دوبرابر شد و از ۱۰۸ دلار به ۲۵۵ دلار افزایش پیدا کرد.

سهام شرکت آلفابت (NASDAQ: GOOGL)

شرکت Alphabet در واقع شرکت مادر گوگل است. ChatGPT این شرکت را به عنوان آخرین شرکت در لیست پیشنهادی خود معرفی کرده است. طبق اطلاعات ارائه شده توسط ChatGPT، گوگل و یوتیوب بخش جدایی‌ناپذیر زندگی آنلاین هستند. به علاوه، Alphabet بازیگر اصلی در فضای ابری است و سرمایه‌گذاری قابل توجهی روی هوش مصنوعی انجام می‌دهد.

OpenAI مانند Alphabet، امسال با راه‌اندازی ربات هوش مصنوعی مولد خود، Google Bard، دنیا را در شگفتی فرو برد.

ChatGPT در توضیح انتخاب سهام این شرکت می‌گوید: «مشارکت آن‌ها در زمینه‌هایی مانند وسایل نقلیه خودران و علوم زیستی نشان‌دهنده تعهدشان به نوآوری است.»

این غول فناوری با یک اکوسیستم دیجیتال گسترده از موقعیت خوبی برای سرمایه‌گذاری روی خدمات آنلاین، تجارت ابری و هوش مصنوعی برخوردار است. به همین دلیل به یک گزینه جذاب برای سرمایه‌گذاران در سال آینده تبدیل می‌شود.

سهام آلفابت در سال ۲۰۲۳ حدود ۵۷ درصد افزایش یافت و ارزش بازار آن به مرز ۱/۸ تریلیون دلار رسید.

سهام سالانه شرکت گوگل
سهام سالانه شرکت گوگل – منبع: Google Finance

به طور خلاصه غول‌های فناوری، انویدیا، آمازون، پلتفرم متا، شرکت تسلا و آلفابت فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای سال ۲۰۲۴ به‌نظر می‌رسند. این شرکت‌ها هر کدام در زمینه‌های مربوط به خود نوآوری، سازگاری و رویکرد آینده‌نگری به فناوری را نشان دادند. به علاوه این شرکت‌ها کاندیداهای اصلی سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند و در سال آینده می‌توان روی این شرکت‌ها حساب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا